Koronawirus w odwrocie? Od dziś nowe zasady izolacji

Luzujemy pandemiczne restrykcje. Fot. pixabay
Od dziś izolacja domowa osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, skrócona została do siedmiu dni. Na dodatek liczona jest od chwili wykonania testu, a nie od otrzymania jego wyniku.

Wczoraj zanotowano 22 tys. 267 przypadków wirusa SARS-CoV-2. Z jego powodu zmarło 378 osób. To kolejny dzień spadków – dziś o 38 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia. W Lubuskiem stwierdzono 616 przypadków zakażenia. Zapewne te optymistyczne dane w jakimś stopniu uzasadniają poluzowanie zasad izolacji. Od dziś izolacja osób, u których wykryto zakażenie SARS-CoV-2, zostaje skrócona do siedmiu dni. Dotychczas trwała ona 10 dni. Dodatkowo izolacja w warunkach domowych liczona będzie teraz od momentu wykonania testu diagnostycznego, a nie jak do tej pory – od daty uzyskania pierwszego dodatniego testu. Czas ten może przedłużyć lekarz pierwszego kontaktu.

Pozostawiono obowiązek odbywania kwarantanny przez osoby mieszkające z osobą skierowaną do izolacji. Kończy się ona wraz z końcem izolacji lub w momencie wprowadzenia do systemu informatycznego negatywnego wyniku testu diagnostycznego osoby izolowanej. Z kwarantanny zwalniane są osoby, które w okresie nie dłuższym niż 30 dni przed dniem wprowadzenia do systemu pozytywnego wyniku testu zakończyła izolację, izolację w warunkach domowych lub hospitalizację…

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content