Co dalej z Medykiem? Nauczyciele nie chcą rozmawiać

Elżbieta Anna Polak, lubuska marszałek, spotkała się w dniu sesji z protestującymi nauczycielami “Medyka”. Wraz z przewodniczącym Sejmiku przyjęła petycję i poprosiła o jak najszybsze spotkanie. I prosi o podanie terminu.
W poniedziałek protestujący przed budynkiem urzędu marszałkowskiego przedstawiciele związków zawodowych i grona pedagogicznego Medyka wręczyli marszałek Elżbiecie Annie Polak petycje. W trakcie spotkania marszałek zapraszała protestujących do rozmowy, deklarując, że dostosuje swój kalendarz do każdego terminu. I… cisza

Jak pisze Paweł Kozłowski, rzecznik prasowy zarządu województwa lubuskiego “Po sesji sejmiku, we wtorek, środę… – padały propozycje. Przedstawiciele „Medyka” nie odpowiedzieli na zaproszenie, nie wyrazili woli spotkania. Pomimo starań lubuskiej marszałek, 16 lutego zamiast propozycji spotkania, otrzymaliśmy żądania w postaci uchwał rady pedagogicznej „Medyka”, na które odpowiadamy:

  1. W odpowiedzi na żądanie przywrócenia na stanowisko Dyrektora CKZiU „Medyk” mgr Jarosława Marcinkowskiego, informujemy, że w dniu 15 lutego 2022 r. panu Jarosławowi Marcinkowskiemu zostało skutecznie doręczone pismo z rozwiązaniem stosunku pracy. Dlatego byłemu dyrektorowi „Medyka” przysługuje odwołanie nie do Zarządu Województwa Lubuskiego, a do Sądu Rejonowego – Sądu Pracy w Zielonej Górze. Czas na wniesienie odwołania to 21 dni od dnia doręczenia pisma.
  2. W odpowiedzi na żądanie usunięcia ze strony lubuskie.pl tekstów dot. sytuacji w „Medyku”, informujemy, że zgodnie z pkt. 1 art. 61 Konstytucji RP obywatele mają prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych (…) Z prawa do uzyskiwania przez obywateli informacji korzystali także Państwo zamieszczając na stronie internetowej oraz profilu facebookowym „Medyka” informacje, które ich autorzy uważali za niezbędne do przekazania opinii publicznej.
  3. W odpowiedzi na żądanie oficjalnych przeprosin nauczycieli CKZiU „Medyk” przez Panią Marszałek Wojewódzkiego Lubuskiego za publiczne aprobowanie nieprawdziwych i obraźliwych wypowiedzi radnego Ciemnoczołowskiego w czasie sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego 14.02.2022. Jeden z wielu cytatów, który brzmiał: „Medyk” od wielu lat nie kształci w zawodach medycznych. Poprzebieraliście się w kitle, a jesteście nauczycielami, a nie medykami. Chcecie wprowadzić opinię publiczną w błąd”, informujemy, że podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego każdy radny, bez różnicy czy był zwolennikiem czy przeciwnikiem uchwały intencyjnej w sprawie zamiaru przeniesienia siedziby „Medyka” z Zielonej Góry, mógł wyrazić swoją opinię. Opinie radnych nie są cenzurowane, a obradami Sejmiku kieruje Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Uchwała intencyjna Sejmiku Województwa Lubuskiego w sprawie zamiaru przeniesienia siedziby „Medyka” z Zielonej Góry została przesłana do Lubuskiego Kuratora Oświaty w celu uzyskania opinii. Rada pedagogiczna “Medyka” w podjętych uchwałach nie przedstawiła propozycji rozwiązania sytuacji ani argumentów przeciwko przeniesieniu szkoły”.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content