Ośrodek kultury pnie się do góry. Zaglądamy do Bogdańca

Takiego miejsca w podgorzowskim Bogdańcu naprawdę brakowało. – Fajnie, będzie można tu w końcu dzieci na zajęcia zapisać, a nie jeździć do miasta i tracić paliwo – cieszą się mamy. Do tej pory wydarzenia kulturalne odbywały się jedynie w budynku Zespołu Szkół. W gminie powstaje pierwszy Ośrodek Kultury. Dobiega końca remont byłej biblioteki gminnej i jej rozbudowa.
Dla każdego coś miłego

W nowym ośrodku dzieci, młodzież i seniorzy będą mogli liczyć na zajęcia z animatorami. – Do tej pory dzieciaki z naszej gminy musiały jeździć na zajęcia do Witnicy, czy Gorzowa. Liczymy, że dzięki animatorom i odpowiednim pomieszczeniom znajdą ofertę dla siebie na miejscu. Projektu nie dałoby się zrealizować, gdyby nie nasza współpraca w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Gorzowem i ościennymi gminami. Zostały środki z mijającej perspektywy i się załapaliśmy – mówi wójt Krystyna Pławska. W gminie jest sporo uzdolnionych plastycznie i wokalnie uczniów. Seniorzy też mają chrapkę na dodatkowe zajęcia. Uwielbiają np. gry karciane. – Takiego miejsca u nas naprawdę brakowało, sam jestem tatą i wiem, że inni rodzice narzekali na konieczność dojazdu do innych miejscowości. Chodzi też o integrację naszych mieszkańców – mówi Jan Demczyszyn, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Bogdańcu, a przewodnicząca rady Beata Wiśniewska dodaje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. – Ma być to miejsce spotkań od najmłodszych do najstarszych. W końcu też porządna sala konferencyjna – chwali.

Gdzie te prywatki?

Starsi mieszkańcy gminy z łezką w oku wspominają swoją młodość patrząc na ten budynek. Dawno temu była tu szkoła. W tych pomieszczeniach odbywały się szkolne potańcówki i wiejskie prywatki. Potem znalazła tu miejsce biblioteka, siedziba pszczelarzy. Po remoncie budynek nabierze nowego blasku, będzie rozbudowany, powstaje ogromny taras. Znajdą się tu dwie duże sale konferencyjne, 10 mniejszych, 4 magazynki, sanitariaty i cześć kuchenna. Na zewnątrz będą miejsca parkingowe i miasteczko ruchu drogowego. W ośrodku miejsce znajdzie również posterunek policji. Całość ma się zakończyć w czerwcu a pieniądze na remontu udało się zdobyć z funduszy europejskich. Koszt inwestycji to 4 mln zł.

 
 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content