Region Północ: Wiele osób umiera w ciszy

Budynek szpitala w Gorzowie Wlkp.
Budynek szpitala w Gorzowie Wlkp.
– Wiele osób umiera w ciszy, nie wiedząc, że mają schorzenie kardiochirurgiczne – mówi Robert Surowiec. Wiceprezes gorzowskiego szpitala, który był gościem programu „Region Północ”, skomentował m.in. starania lecznicy o zakontraktowanie oddziału kardiochirurgii. W magazynie znajdziecie także informacje o remoncie drogi wojewódzkiej w Łupowie oraz inkubatorze przedsiębiorczości dedykowanym kobietom.
Most w Łupowie do remontu

Istotną informacją dla kierowców, jaką prezentujemy w magazynie „Region Północ”, będzie remont drogi wojewódzkiej nr 132. Mostek w Łupowie zostanie rozebrany, a w jego miejsce wybudowany nowy. Pojawią się objazdy. Swoje trasy zmienią również miejskie autobusy. – Jego stan techniczny był na tyle zły, że musieliśmy podjąć działania. Nowy most będzie miał 8 metrów szerokości. Pojawią się chodniki i trasa dla rowerów – mówi Grzegorz Szulc, z-ca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich.

– Dlaczego nie ma ruchu wahadłowego? Specjaliści powiedzieli, że nie da się tego zrobić, chociaż bardzo nam na tym zależało. Wykonawca na razie sprawnie działa. Nie sądzę, aby były jakieś opóźnienia – tłumaczy Krystyna Pławska, wójt Bogdańca.

Remont mostu ma potrwać kilka miesięcy.

Inkubator przedsiębiorczości dla kobiet

W Gorzowie Wlkp. w zabytkowej willi Paukscha ma powstać inkubator przedsiębiorczości dla kobiet. Jego inicjatorem jest Fundacja dla Kobiet Autentycznych. Społecznicy na realizację planu chcą pozyskać pieniądze z UE. – Chcemy pomagać osobom, które chcą zawodowo i prywatnie zdobywać nowe kompetencje. Będziemy mieć fachowców, szkolących z twardych kompetencji  – przekonuje Aneta Strzelczyk członek rady fundacji.

– Takie wydarzenia mogą być wspierane środkami unijne. To będzie ciekawy pomysł w nowej perspektywie finansowej – podsumowuje Marek Kamiński Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych urzędu marszałkowskiego.

Kardiochirurgia jest niezbędna

Gościem programu „Region Północ” jest poza tym mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala w Gorzowie Wlkp., który przekonuje jak niezbędne dla lecznicy jest zakontraktowanie oddziału kardiochirurgii.  Nasz rozmówca opowie o rekordowych inwestycjach z samorządowego budżetu. Odniesie się poza tym do przebudowy szpitalnych budynków i wymiany azbestu, które będą „operacją” na żywym pacjencie, bo lecznica nie wygasza działalności. Zapraszamy do obejrzenia magazynu!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content