Bułgaria, Czarnogóra, Gdańsk, Londyn – będą nowe loty z Babimostu?

Port lotniczy w Babimoście Fot. lubuskie.pl
Port lotniczy w Babimoście Fot. lubuskie.pl
Jak poinformował nas urząd marszałkowski, niebawem Lubuszanie mogą mieć do dyspozycji nowe kierunki lotów z portu w Babimoście. Na liście proponowanych kierunków pojawiła się m.in. Czarnogóra i Londyn. Dobrych informacji jest więcej. Spółka Lotnisko Zielona Góra – Babimost planuje inwestycje, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort pasażerów.
Gdzie w 2022 roku polecą Lubuszanie?

Już teraz mieszkańcy województwa lubuskiego korzystają z regularnych połączeń lotniczych do Warszawy i Lwowa, przy czym w kwietniu zostanie zwiększona liczba lotów do ukraińskiego miasta. Od 17 kwietnia do naszego wschodniego sąsiada wybierzemy się w poniedziałki oraz czwartki. Poza tym od 19 kwietnia powrotne samoloty do Zielonej Góry pojawią się w rozkładzie we wtorek i piątek.

W 2022 r. urząd marszałkowski szykuje się do podróżniczej ofensywy. Na stronie internetowej  jednego z touroperatorów już dziś w ofercie jest wakacyjne połączenie do Turcji, które w ostatnich latach cieszyło się sporą popularnością. Poza tym trwają prace nad połączeniami do Chorwacji, także „ciepło” przyjętymi w 2021 r. W najbliższych miesiącach w rozkładzie mogą pojawić się dodatkowo loty do Bułgarii, Czarnogóry lub Gdańska. Trwają również rozmowy, aby w możliwie nieodległej perspektywie zostało uruchomione regularne połączenie na trasie Babimost-Londyn.

Jakie propozycje ostatecznie pojawią się w rozkładzie? Pośrednio, na to może mieć wpływ każdy Lubuszanin! Na stronie portu lotniczego airport.lubuskie.pl znajdziecie ankietę,
w której wypowiecie się, dokąd chcielibyście latać regularnie i wakacyjnie.

Lubimy latać

W 2020 r. pandemia koronawirusa opanowała świat. Jednym ze skutków epidemii było zamknięcie się wielu krajów i znaczące ograniczenie możliwości podróżowania. Widać to także w statystykach, ponieważ porównując 2019 r. do 2020 r. liczba operacji lotniczych w Europie i na Świecie zmalała o ponad 80%. Na szczęście ostatni rok pokazał odwrócenie tego trendu, podróżni głodni wakacji zaczęli powracać do podniebnych wojaży. Najbliższe plany w zakresie nowych połączeń z lubuskiego lotniska pomogą utrzymać pozytywne wskaźniki, ponieważ umożliwią większy wybór kierunków podróży. 

W planach są również nowe inwestycje w infrastrukturę lotniskową, w tym najważniejsza dotycząca rozbudowy, a zarazem połączenia budynków hali odlotów i przylotów. Pozwoli to obsłużyć większą liczbę podróżujących w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Przy okazji spełnione zostaną wytyczne Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego EASA oraz regulacje krajowe. 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Przedsiębiorcy razem z Pabierowskim (FOTO)

Utworzenie rady doradczej przy prezydencie zadeklarował Marcin Pabierowski, który powalczy o ten urząd w drugiej turze wyborów. W siedzibie Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej odbyła się

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content