Piłka nożna. Lubuskie kluby zapraszają młodzież z Ukrainy na darmowe treningi

Piłka na boisku
14 lubuskich klubów piłkarskich organizuje bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
Progres Gorzów, Celuloza Kostrzyn, ZAP Zbąszynek, Promień Żary… 14 lubuskich klubów organizuje bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował ich listę. W całym kraju jest 447 takich ośrodków.

Jeśli Twój Klub organizuje bezpłatne treningi dla osób z Ukrainy, to daj nam znać, uzupełniając specjalnie przygotowaną ankietę – zaapelował Polski Związek Piłki Nożnej do klubów i akademii w całym kraju. W piątek (11 marca) opublikował pierwszą bazę danych. Na liście jest 447 klubów, w tym 14 lubuskich.

Piłka nożna ma nas łączyć

Kochani rodzice i kibice! Jeżeli Wy lub Wasi znajomi przyjęliście do siebie rodziny z dziećmi w wieku 5-13 lat z Ukrainy, to zapraszamy chłopców na darmowe treningi. Chociaż tak możemy im pomóc w tak trudnym czasie – zachęca Progres Gorzów.

GKP Kłodawa: Zapraszamy na bezpłatne zajęcia wszystkie dzieci z Ukrainy od rocznika 2015 do 2011. Zapraszamy na zajęcia w Kłodawie w Szkole Podstawowej we wtorek i czwartek w godzinach 16.30-18.30, w zależności od grupy wiekowej.

Przyłączając się do akcji wspierania rodzin z Ukrainy, informujemy, że we wszystkich naszych drużynach dzieci oraz młodzież z Ukrainy mogą dowolnie korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych. Chcielibyśmy w ten sposób pomóc im chociaż na chwilę zapomnieć o tragedii, jaka ich spotkała i wnieść w ich dziecięce serca trochę radości i spokoju. Jeżeli w mieście, w którym prowadzimy zajęcia są takie rodziny, prosimy o kontakt – zaprasza Celuloza Kostrzyn.

Abra Witnica: Jeśli są w gminie Witnica lub okolicy rodziny ukraińskie z dziećmi, zapraszamy do przyjścia na treningi piłkarskie i taneczne. Niech ten czas z rówieśnikami będzie oderwaniem od smutnej rzeczywistości, jaką przeszli. Jako klub zapewniamy bezpłatne treningi, odzież treningową, obuwie oraz tłumacza zarówno na treningach tanecznych, jak też na treningach piłkarskich.

Czas dla naszych przyjaciół z Ukrainy jest bardzo trudny i wiemy, że piłka nożna to tylko dodatek, ale jak ważny w życiu społecznym, to wszyscy kibice wiedzą. Sport zawsze łączył i będzie łączyć na wieki. Jako klub chcemy zaprosić wszystkie dzieci (dziewczynki i chłopców), które przyjechały z Ukrainy lub przyjadą, na bezpłatne treningi w naszym klubie – zachęca Promień Żary.

14 lubuskich klubów na liście PZPN

W bazie danych, którą PZPN udostępnił w piątek, jest 14 lubuskich klubów (pełną listę, z ofertą i danymi kontaktowymi, znajdziesz TUTAJ):

 • Progres Gorzów
 • Sokół Kartno
 • GKS Kłodawa
 • Celuloza Kostrzyn
 • Budowlani Murzynowo
 • Zenit Myszęcin
 • MKS Nowe Miasteczko
 • Błękitni Olbrachtów
 • Orły Siedlisko
 • Pogoń Skwierzyna
 • Kwisa Trzebów
 • Abra Witnica
 • ZAP Zbąszynek
 • Promień Żary

Lista klubów, którą opublikował PZPN, ma być codziennie aktualizowana.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content