Do teatru idzie nowe. Balladyna i… karty lojalnościowe.

Dyrektor Jan Tomaszewicz mówi o nowościach w teatrze.
26 marca na deskach Teatru Osterwy premiera spektaklu pt. “Balladyna” w reżyserii Pawła Paszty. O tym, a także o nowych projektach była mowa podczas konferencji prasowej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Człowiek wobec zła i presji grupy

Reżyser spektaklu nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów. Opisał dość ciekawie ten spektakl.- Jest on jednocześnie współczesny, lecz mimo to zachowujący w sobie ludyczność, charakterystyczną dla pierwowzoru. Jednocześnie podkreślił, że “Balladyna” zarówno w oryginale jak i w swoich teatralnych adaptacjach, porusza ważne i uniwersalne tematy takie, jak postawa człowieka wobec zła i presja grupy na jednostkę – mówił Paweł Paszta.

Asystent reżysera i jeden z aktorów Mikołaj Kwiatkowski zdradził nieco ze scenicznej kuchni.- Podczas spektaklu połączymy wiele elementów niezauważalnych zazwyczaj na scenie teatru, a które intencjonalnie zostaną w spektaklu wykorzystanie jako swoisty atut. Na koniec dodał, że widz podczas spektaklu powinien spodziewać się niespodziewanego – podkreślił M.Kwiatkowski. Marta Karmowska, wcielająca się w rolę Balladyny zaznaczyła, że jest to dla niej jedno z najtrudniejszych teatralnych wyzwań. – To w tym spektaklu wydawało się być proste, czyli bycie na scenie w połączeniu z teatralnością, w rzeczywistości okazuje się być trudne – dodała.

Spotkanie z reżyserem Balladyny, Pawłem Pasztą.
Niepodległość po Polsku

Teatr im. Juliusza Osterwy podczas spotkania z dziennikarzami ogłosił nowy projekt w ramach Funduszu Patriotycznego – “Niepodległość po polsku” edycja 2021, realizowanego przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. Paderewskiego. Teatr połączy to z okrągłą rocznicą gorzowskich protestów z 1982 roku, które są ważną kartą w historii zarówno miasta jak i NSZZ “Solidarność”. – Wydarzenie będzie trwać od 7 do 11 maja 2022 i będą się na nie składać: pięć prezentacji spektaklu “1980-Ty”, po których odbędą się spotkania z działaczami i świadkami patriotycznego zrywu sprzed 40 lat, a także wystawa archiwalnych materiałów z lat 1980-1982. Koordynatorem projektu z ramienia teatru jest Natalia Saska. Już niebawem podamy więcej szczegółów – mówił dyrektor Jan Tomaszewicz.

Teatr na kartę

Ostatnim tematem konferencji było ogłoszenie rozpoczęcia programu lojalnościowego skierowanego do widzów naszego teatru. Kartę lojalnościową można od dziś otrzymać w Biurze Obsługi Widzów i pozwala ona gromadzić punkty, które później można wymienić na teatralne gadżety lub zniżki na bilety. Szczegóły i regulamin dostępne na www.teatr-gorzow.pl

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content