Muzeum zaprasza obywateli Ukrainy do współpracy (WIDEO)

Budynek willi Muzeum Lubuskiego przy ulicy Warszawskiej

Może wśród uchodźców wojennych znajdą się osoby związane z muzealnictwem, jeśli tak, to zapraszamy do nas – mówi dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta Ewa Pawlak. Gość LCI zaprasza na spotkanie informacyjne w tej sprawie i zapowiada wyjątkową wystawę.

Muzealnicy czekają na zgłoszenia

Gorzowskie muzeum zaprasza obywateli Ukrainy do współpracy w ramach wolontariatu. Chodzi o to , by przy pomocy przybywających do Gorzowa nauczycieli, pedagogów, artystów, historyków, artystów, archeologów, etnografów i muzyków, stworzyć ofertę dla odbiorców ukraińskojęzycznych. W tym celu organizowane jest spotkanie, które odbędzie się we wtorek 29 marca o godzinie 12.00. – Chcemy, aby forma współpracy była przedyskutowana z tymi osobami – mówi Ewa Pawlak, dyrektor gorzowskiego muzeum, która była gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego.

Mistrz plakatu w hołdzie mistrzowi Wajdzie

24 marca o godz. 18.30 w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim otwarta zostanie wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego „Wajda na nowo!”. Jest ona efektem realizacji projektu, w ramach którego Andrzej Pągowski uczcił przypadające w 2021 roku 95 rocznicę urodzin i 5 rocznicę śmierci wielkiego mistrza kina, Andrzeja Wajdy. Na wystawie będzie można obejrzeć 60 nowych plakatów autorstwa Andrzeja Pągowskiego do wszystkich filmów fabularnych, dokumentalnych i etiud, wyreżyserowanych przez Andrzeja Wajdę.

Plakaty będzie można oglądać w Spichlerzu

Stanowi ona osobisty ukłon artysty grafika w stronę wybitnego reżysera. Wystawa towarzyszyła 46. Festiwalowi Filmów Fabularnych w Gdyni. Później eksponowano ją w Łodzi i Inowrocławiu. – To były plakaty zapowiadające premiery filmów, a zatem miały przyciągać uwagę widza – mówi nasz gość. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content