Postacie sceny lalkowej w poczekalni Lubuskiego Teatru śnią o nowym budynku (WIDEO)

lalka w poczekalni Lubuskiego Teatru
Zielona Góra już niebawem doczeka się nowego teatru lalkowego.
Dawni bohaterowie sceny lalkowej w Zielonej Górze, czyli lalki zgromadzone w symbolicznej poczekalni w Lubuskim Teatrze śnią o nowym budynku, powstającym właśnie na tyłach teatru. Śnią i marzą o Scenie Lalkowej z prawdziwego zdarzenia.

Zastygłe uśmiechy, szeroko otwarte oczy, zatrzymane w pół gestu dłonie wykonane z balsy, których już nikt nie animuje, nogi wykręcone w dziwacznych pozach. Zakurzone suknie z delikatnych tkanin i zmęczone starością mundury, od dawna pozbawione ruchu, czyli życia – czekają na swoją kolejkę, by znowu ożyć. Brzmi jak opis sceny z horroru? A to tylko dawni bohaterowie sceny lalkowej w Zielonej Górze, czyli lalki zgromadzone w symbolicznej poczekalni w Lubuskim Teatrze, które śnią o nowym budynku, powstającym właśnie na tyłach teatru. Śnią i marzą o Scenie Lalkowej z prawdziwego zdarzenia. Może już nie zagrają w kolejnym spektaklu, ale…. będą mogły znowu być podziwiane i cieszyć oko młodego widza.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Miasto wsparło gorzowską AJP (WIDEO)

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża, podpisali umowę dotyczą finansowego wsparcia działań naukowych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content