Katarzyna Osos: PiS-owi bliższy jest wschodni model rządzenia [WIDEO]

Posłanka Katarzyna Osos
„Rządzący cały czas zapewniają, że niczego nie zabraknie. Eksperci mówią coś innego. Ja nie dam sobie ręki uciąć, że prądu czy gazu nie zabraknie”- mówiła Katarzyna Osos.

Rząd rakiem wycofuje się z wychwalanego miesiącami „Polskiego Ładu”, a co za tym idzie będą nowe zmiany w podatkach. W dalszym ciągu nie ma porozumienia ws. Polskiego KPO – kiedy PiS się ugnie? Czego powinniśmy spodziewać się po wizycie prezydenta USA? Gościem LCI była posłanka Katarzyna Osos, Platforma Obywatelska.

-Jest marzec i mamy zapowiedziane kolejne zmiany podatkowe. Można było tego uniknąć i po prostu słuchać opozycji i ekspertów w momencie, gdy Polski Ład procedowany był w sejmie. To, co oni dzisiaj zmieniają, my przed tym przestrzegaliśmy. Rząd nie słuchał ani nas, ani ekspertów i dzisiaj mamy tego efekt – mówiła posłanka.

Jak dodawała, jeśli po drodze nie wydarzy się nic niespodziewanego i dobre zmiany będą podtrzymywane, to nie stoi nic na przeszkodzie, by opozycja je wspierała.

-Zwróćmy uwagę, że była to dopiero zapowiedź. Nie ma jeszcze projektu. Przed nami konsultacje i cały proces legislacyjny. Zobaczymy, jaki będzie ostateczny kształt tej ustawy. Po Polskim Ładzie społeczeństwo i przedsiębiorcy są przerażeni kolejnymi zmianami. Te zmiany idą w dobrym kierunku, bo to, co zawarte było w Polskim Ładzie było po prostu złe, ale zmiany mają wejść w życie 1 lipca, więc teraz każdy będzie czekał i zastanawiał się, co nas czeka. Jeśli te zmiany podatkowe będą szły w dobrym kierunku to my [PO] na pewno będziemy je popierać – podsumowała Osos.

Lubuska posłanka nie kryła również irytacji z powodu braku porozumienia z Komisją Europejską w sprawie miliardów euro, które mają trafić do Polski w ramach KPO:

-Projekt prezydencki nie załatwia do końca sprawy. Jest to trochę mydlenie oczu. Mnie to dziwi, że w takiej sytuacji PiS ciągle nie chce wykonać wyroku TSUE. Co w tym wyroku jest złego? Nic, chodzi jedynie o przywrócenie praworządności. Jeśli teraz wszyscy politycy PiS na każdym kroku podkreślają, jak ważne są sojusze, no to przestrzegajmy podstawowych zasad i wartości tej Unii.

Cała rozmowa:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content