Coś boli? Coś strzyka? Skorzystaj z darmowej rehabilitacji! Dopłaca Unia Europejska. (WIDEO)

Pani Bożena Bartnicka korzysta z rehabilitacji barku.
Artur Ataszkiewicz z Gorzowa jest po wypadku. W gorzowskim WOMP-e bardzo szybko i bez kolejki udało mu się trafić na rehabilitacje. – Jestem zadowolony, bo nie mogłem ręką podnieść a już jest duża poprawa i jestem bardzo zadowolony z tego – mówi Pan Artur. Projekt darmowej rehabilitacji nie byłby możliwy, gdyby nie unijna dotacja.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. zaprasza mieszkańców na darmowe zabiegi już od początku marca. Pomaga między innymi takim osobom, jak Pan Artur wrócić do pełnej sprawności. – W mieszkaniu wybuchła kuchenka gazowa i cały się paliłem od koszulki w górę. Upadłem na lewą rękę na płytki w kuchni i pogotowie mnie zabrało. Dostałem skierowanie do chirurga. Jestem po 2 zabiegach. Dostałem skierowanie od ortopedy tutaj na leczenie na rehabilitację – mówi Pan Artur. Dzięki projektowi ośrodek zakupił odpowiedni sprzęt. Jest m.in. fala uderzeniowa, ultradźwięki z tak zwanym kryształem skanującym, który sam ustala parametry i pozwala na bezobsługowe poruszanie się.

Artur Araszkiewicz na zabiegach.
Nowocześnie znaczy zdrowiej


Aparat Astar jest bardzo zaawansowany, ustala parametry, dobór prądów do potrzeb pacjenta, do rodzaju schorzenia a nie jak to było kiedyś w tradycyjnej fizykoterapii, gdzie lekarz ustalał jaki zabieg na podstawie skierowania. -Tutaj aparat dobiera terapię, jaka jest najodpowiedniejsza dla pacjenta. Laser wysokoenergetyczny pozwala na jeszcze skuteczniejsze leczenie wielu schorzeń, posiada dużą moc, w związku z czym czas zabiegu jest skrócony i efekty są skuteczniejsze. Pacjent czuje tutaj moc tego światła laserowego.W ramach przyjęcia pacjentów robimy urządzeniem Tanita analizę składu ciała. W postaci komputerowego wydruku maszyna analizuje jakie są potrzeby i deficyty pacjenta np. jaka jest waga, jaka jest zalecana waga, jaki jest wiek biologiczny, jaki jest tłuszcz ogólny, jaki jest tłuszcz w jamie brzusznej, informuje o szybkości przemiany materii i sugeruje co pacjent może zrobić i jakie zdrowotne nawyki wprowadzić. Są to bardzo istotne informacje, również o ilości wody w organizmie. Bardzo często wiele schorzeń ma z tym związek i jeżeli pacjenci, mówią, że piją dużo wody, to ja sugeruję, że można jeszcze elektrolity spożywać, które są do kupienia w każdym markecie i to daje dodatkowo nawodnienie organizmu – mówi koordynator medyczny projektu Mariusz Dziczkaniec.


Kto może skorzystać?


W ramach projektu gorzowski WOMP przyjmuje pacjentów po wypadkach oraz tych, którzy ze względu na wykonywaną pracę mają różne deficyty zdrowotne i utrudnia im to podjęcie czy kontynuowanie pracy zawodowej. – Dlaczego warto skorzystać u nas? pytają pacjenci. Dlatego, że jest szybko. Czas na realizację zabiegów jest około miesiąca a u nas odbywa się to do 2 tygodni. Pacjenci są przyjmowani często bez skierowania od lekarza. Jeżeli je posiadają to miło a jeżeli nie, to mamy tutaj własnego lekarza, który w gabinecie czeka po wstępnej kwalifikacji dokonywanej przez koordynatora medycznego projektu. Po skierowaniu naszego lekarza i wypisaniu konkretnych zabiegów, pacjenci umawiają się na dogodny termin i godziny. W ramach tego mogą skorzystać z ćwiczeń ruchowych w urządzeniu zwanym uniwersalnym gabinetem usprawniania leczniczego. Posiadamy nowoczesne urządzenia do fizykoterapii: pola magnetyczne, laseroterapię, prądy, krioterapię, terapię energotonową. Na koniec pacjenci powinni odbyć wizytę u lekarza medycyny pracy, który udziela porady czy pacjent może kontynuować pracę i dalej podejmować swoje zadania – mówi Pan Mariusz.
Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych z EFS Europejskiego Funduszu Społecznego. – Dzięki temu dużo pacjentów może skorzystać i przystąpić do projektu i poprawić swój stan zdrowia. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wydłużenia aktywności zawodowej, co jest niezwykle ważne w chwili obecnej, kiedy społeczeństwo się starzeje i starsi pracownicy chcą być aktywni zawodowo i dalej pracować. A dolegliwości narządu ruchu to praktycznie każdy jakieś ma i praca je nasila, powoduje zaostrzenia – mówi Ewa Kobierzewska, dyrektor WOMP w Gorzowie Wlkp.

Kontakt:
WOMP Gorzów Wlkp. ul. Fabryczna 70
66-400 Gorzów Wlkp.
tel/fax – 95 7202-306 Rejestracja – 95 7202 303
95 7200 280

Obejrzyj materiał wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content