Słubice: Szpital zmienia oblicze za 11 mln zł

Podpisanie umowy na dodatkowe dofinansowanie termomodernizacji szpitala w Słubicach.
Zakończenie termomodernizacji zaplanowano na 2023 r Fot. Łukasz Wawer
W Słubicach trwa termomodernizacja szpitala. Inwestycję już wcześniej dofinansował urząd marszałkowski, ale w związku z trudną sytuacją na rynku budowlanym samorząd dorzucił do realizacji zadania dodatkowy milion złotych. – O kilkadziesiąt procent wzrosła wartość projektu. Udało nam się jednak znaleźć te pieniądze w oszczędnościach – tłumaczy Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa.

Termomodernizacja szpitala w Słubicach ruszyła już jakiś czas temu. – W ramach zadania wymieniamy m.in. dach, okna i drzwi. Wykonamy ocieplenie. Postawimy także na odnawialne źródła energii, czyli fotowoltaikę – wymienia Magdalena Wiadomska-Łażewska, wiceprezes szpitala w Słubicach.

Początkowo lecznica na inwestycję otrzymała 5 mln zł dofinansowania. Ostatecznie wsparcie unijne wyniesie 6 mln zł, a całkowity koszt prac zamknie się w niewiele ponad 11 mln zł. – Pacjenci będą leczeni w komfortowych warunkach. To jedna z najnowocześniejszych inwestycji w regionie. Wyposażenie będzie na miarę XXI wieku. Zyskamy sprzęt najnowszej generacji – zapewnia Adam Koniuk, prezes szpitala w Słubicach.

Szpital w Słubicach ograniczy emisję gazów cieplarnianych i zużycie energii Fot. Łukasz Wawer

Inwestycja ma wymiar proekologiczny. Chodzi o postawienie na wspomniane już wczerśniej odnawialne źródła energii. – Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym wymaga skoordynowanych, systemowych działań. Chętnie wspieramy projekty nastawione na termomodernizację i wymianę nieekologicznych źródeł ciepła. Dzięki dofinansowaniu kolejny szpital podniesie swoje walory, jeśli chodzi o przyjazny środowisku charakter – cieszy się Marcin Jabłoński.

Inwestycja ma zakończyć się w 2023 r.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content