Najlepsi żużlowcy znów pojadą w Gorzowie

Stadion żużlowy w Gorzowie Wlkp.
Grand Prix w Gorzowie Wlkp. odbędzie się 25 czerwca.
Lubuscy kibice żużla mogą mówić o sportowym happy endzie. Do Gorzowa Wlkp. wracają zawody z serii Grand Prix. Negocjacje z Grupą Discovery trwały długo, ale miastu udało się znaleźć odpowiednią sumę na organizację turnieju. – Stal Gorzów wyraziła chęć organizacji wydarzenia, a Grupa Discovery to zaaprobowała – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa. 
Grand Prix zaplanowano na 25 czerwca

Czasu na organizację imprezy nie ma za wiele, bo choć zawody w Gorzowie od dawna figurowały w kalendarzu Grand Prix, dopiero w ostatnich tygodniach rozmowy w sprawie organizacji przyśpieszyły. Kropką nad „i” było ostatnie posiedzenie gorzowskiej rady miasta. Rajcy po gorącej dyskusji zdecydowali się przyznać turniejowi dofinansowanie.

Pomysł skrytykował Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej, który wstrzymał się od głosu. Porównał oglądalność transmisji Grand Prix (300 tys. widzów) z festiwalem Romane Dyvesa (1,2 mln–2,5 mln widzów). Innego zdania był Oskar Serpina z klubu Gorzów Plus. Argumentował, że organizacja cyklu przyniesie korzyści właścicielom miejsc noclegowych i punktom gastronomicznym.

Według oficjalnie zaprezentowanych ustaleń za techniczną stronę Grand Prix będzie odpowiadał klub, co pozwoli zredukować koszty wydarzenia, a tym samym wysokość miejskiej dotacji o ponad milion złotych. Ostatecznie samorząd dorzuci bowiem do zawodów 1,3 mln zł z planowanych wcześniej 2,3 mln zł.

– Taki sposób prowadzenia wydarzenia jest korzystniejszy dla budżetu, bo wymaga mniej środków. Dzięki temu możemy dodatkowymi pieniędzmi wesprzeć działalność innych, gorzowskich klubów – cieszy się wiceprezydent Domagała.

Gorzów liczy na ogólnopolską promocję

Samorządowcy podkreślają nie tylko sportowy, ale także promocyjny wymiar imprezy. Dzięki przeznaczonym pieniądzom reklamy promujące Gorzów pojawią w telewizji. Pakiet spotów ma trwać w sumie ponad 2 godziny. – Reklamy będą emitowane w TVN, TTV, TVN24 i Eurosport. Dodatkowo mamy jeszcze pakiet cyfrowy dla miasta, czyli 3 miliony potencjalnych wyświetleń banerów w sekcjach żużlowych i sportowych – informuje Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji.

Przypomnijmy, że Grand Prix odbędzie się 25 czerwca w Gorzowie po raz jedenasty. To nie jedyne zawody planowane w tym roku Polsce. Na liście znajdują się także turnieje w Warszawie (14 maja), Wrocławiu (27 sierpnia) i Toruniu (1 października.). W sumie żużlowcy o indywidualne mistrzostwo świata powalczą w jedenastu Grand Prix w: Polsce, Chorwacji, Czechach, Niemczech, Walii, Danii i Szwecji.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content