Region Północ: Lubuskie Centrum Przedsiębiorczości, inwestycje drogowe i zagrożone fundusze UE [WIDEO]

Zarząd województwa lubuskiego podczas sesji sejmiku. Fot. Łukasz Wawer, LCI
Wsparcie przedsiębiorczości, zagrożenie wypłaty środków z UE dla Polski i inwestycje drogowe realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. To główne tematy Programu Region Północ. Gościem magazynu jest Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa lubuskiego.

W najnowszym magazynie Region Północ m.in:

– relacja z oddania do użytku Lubuskiego Centrum Przedsiębiorczości. To przykład, jak fundusze europejskie wspierają biznes w regionie. Rewitalizacja byłą możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie – 2020. W programie podsumowujemy minioną perspektywę finansową w tym zakresie.

– relacja z podpisania umowy na dofinansowanie hali widowiskowo – sportowej z budżetu województwa lubuskiego- samorządowcy komentują opóźnienia w wypłacie środków dla lubuskiego w ramach nowej perspektywy finansowej. Nie ma umowy partnerstwa między rządem PiS a Komisją Europejską. Pieniądze europejskie na Krajowy Plan Odbudowy dla Polski są uzależnione od praworządności. Mija drugi rok unijnej perspektywy finansowej 2021-2027. Co to oznacza dla samorządów? – My jako region jesteśmy gotowi od ponad roku. Mamy przygotowane główne cele, które są spójne z celami UE. To niezrozumiała dla mnie stagnacja i szkodliwa dla Polski polityka rządu. Już mamy opóźnienia – komentuje Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Obejrzyj magazyn Region Północ:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content