Region Północ: Lubuskie Centrum Przedsiębiorczości, inwestycje drogowe i zagrożone fundusze UE [WIDEO]

Zarząd województwa lubuskiego podczas sesji sejmiku. Fot. Łukasz Wawer, LCI
Wsparcie przedsiębiorczości, zagrożenie wypłaty środków z UE dla Polski i inwestycje drogowe realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. To główne tematy Programu Region Północ. Gościem magazynu jest Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa lubuskiego.

W najnowszym magazynie Region Północ m.in:

– relacja z oddania do użytku Lubuskiego Centrum Przedsiębiorczości. To przykład, jak fundusze europejskie wspierają biznes w regionie. Rewitalizacja byłą możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie – 2020. W programie podsumowujemy minioną perspektywę finansową w tym zakresie.

– relacja z podpisania umowy na dofinansowanie hali widowiskowo – sportowej z budżetu województwa lubuskiego- samorządowcy komentują opóźnienia w wypłacie środków dla lubuskiego w ramach nowej perspektywy finansowej. Nie ma umowy partnerstwa między rządem PiS a Komisją Europejską. Pieniądze europejskie na Krajowy Plan Odbudowy dla Polski są uzależnione od praworządności. Mija drugi rok unijnej perspektywy finansowej 2021-2027. Co to oznacza dla samorządów? – My jako region jesteśmy gotowi od ponad roku. Mamy przygotowane główne cele, które są spójne z celami UE. To niezrozumiała dla mnie stagnacja i szkodliwa dla Polski polityka rządu. Już mamy opóźnienia – komentuje Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Obejrzyj magazyn Region Północ:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content