Lechia Zielona Góra remisuje ze Stilonem Gorzów. Oba zespoły tracą pierwsze punkty w tym sezonie (ZDJĘCIA)

Czterech chłopców na boisku. Jeden kopie piłkę
Kacper Grzegorczyk z Lechii Zielona Góra strzela na bramkę Stilonu Gorzów
Lechia Zielona Góra w sobotę na własnym boisku bezbramkowo zremisowała ze Stilonem Gorzów w meczu wojewódzkiej ligi juniorów młodszych. Trenerzy obu zespołów zgodnie przyznali, że był to sprawiedliwy remis.

W sobotę (23 kwietnia) w Zielonej Górze spotkały się dwie niepokonane w tym sezonie drużyny. Stilon miał na koncie 12 punktów w czterech spotkaniach (bramki 16:5) i zajmował pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei Lechia wywalczyła dziewięć punktów w trzech meczach (bramki 18:0) i była wiceliderem rozgrywek. Ciekawy pojedynek zakończył się remisem, oba zespoły zagrały na zero z tyłu.

Krzysztof Kaczmarczyk: Fajny mecz dla obu drużyn i trzeba się z tego cieszyć

– Każda drużyna miała swoje sytuacje. W pierwszej połowie nie weszliśmy dobrze w mecz, nie wyglądało to za dobrze. W drugiej było trochę lepiej, ale ogólnie nie powinniśmy zagrać tak, jak dzisiaj, bo przyjechaliśmy tu wygrać. Ale fajny mecz dla obu drużyn i chyba sprawiedliwy remis – ocenił Krzysztof Kaczmarczyk, trener Stilonu.

Dodajmy, że po przerwie goście z Gorzowa mieli więcej okazji do zdobycia bramki. – Tak, mieliśmy i nie wykorzystaliśmy ich z różnych przyczyn. W pojedynkach między nami pod względem emocjonalnym poprzeczka jest podniesiona – zaznaczył trener Kaczmarczyk. – Powinniśmy wykorzystać chociaż jedną sytuację i mielibyśmy trzy punkty. Ale mecz był fajny dla obu drużyn i trzeba się z tego cieszyć. Oby więcej takich meczów było.

Juniorzy młodsi Lechii Zielona Góra i Stilonu Gorzów rozegrali dobry mecz. Nie brakowało walki i zaangażowania z obu stron
Michał Sucharek: Dużo walki, zaangażowanie – widać, że to był mecz derbowy

– Sprawiedliwy remis – ocenił Michał Sucharek, trener Lechii. – I gospodarze, i goście stworzyli naprawdę fajne widowisko. Dużo walki, zaangażowanie – widać, że to był mecz derbowy. Chłopcy z Lechii i ze Stilonu bardzo chcieli, skończyło się piłkarskim 0:0, ale to nie był nudny mecz, jak pokazuje wynik.

– W drugiej połowie Stilon wyglądał troszkę lepiej od nas, ale tak naprawdę klarownej sytuacji za bardzo nie mieli. Mieli dobrą fazę przejściową z obrony do ataku i z tego mieli szansę na gola, ale Lechia też miała swoje sytuacje – dodał trener Sucharek. – Detale zdecydowały o tym, że mecz zakończył się wynikiem 0:0. Było gdzieś niedokładne dogranie piłki, złe przyjęcie, ale nad tym trzeba pracować, to jest piłka juniorska. I głowy do góry, bo chłopcy zagrali naprawdę fajne spotkanie.

Fotorelacja z meczu Lechia Zielona Góra – Stilon Gorzów

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content