Lechia Zielona Góra remisuje ze Stilonem Gorzów. Oba zespoły tracą pierwsze punkty w tym sezonie (ZDJĘCIA)

Czterech chłopców na boisku. Jeden kopie piłkę
Kacper Grzegorczyk z Lechii Zielona Góra strzela na bramkę Stilonu Gorzów
Lechia Zielona Góra w sobotę na własnym boisku bezbramkowo zremisowała ze Stilonem Gorzów w meczu wojewódzkiej ligi juniorów młodszych. Trenerzy obu zespołów zgodnie przyznali, że był to sprawiedliwy remis.

W sobotę (23 kwietnia) w Zielonej Górze spotkały się dwie niepokonane w tym sezonie drużyny. Stilon miał na koncie 12 punktów w czterech spotkaniach (bramki 16:5) i zajmował pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei Lechia wywalczyła dziewięć punktów w trzech meczach (bramki 18:0) i była wiceliderem rozgrywek. Ciekawy pojedynek zakończył się remisem, oba zespoły zagrały na zero z tyłu.

Krzysztof Kaczmarczyk: Fajny mecz dla obu drużyn i trzeba się z tego cieszyć

– Każda drużyna miała swoje sytuacje. W pierwszej połowie nie weszliśmy dobrze w mecz, nie wyglądało to za dobrze. W drugiej było trochę lepiej, ale ogólnie nie powinniśmy zagrać tak, jak dzisiaj, bo przyjechaliśmy tu wygrać. Ale fajny mecz dla obu drużyn i chyba sprawiedliwy remis – ocenił Krzysztof Kaczmarczyk, trener Stilonu.

Dodajmy, że po przerwie goście z Gorzowa mieli więcej okazji do zdobycia bramki. – Tak, mieliśmy i nie wykorzystaliśmy ich z różnych przyczyn. W pojedynkach między nami pod względem emocjonalnym poprzeczka jest podniesiona – zaznaczył trener Kaczmarczyk. – Powinniśmy wykorzystać chociaż jedną sytuację i mielibyśmy trzy punkty. Ale mecz był fajny dla obu drużyn i trzeba się z tego cieszyć. Oby więcej takich meczów było.

Juniorzy młodsi Lechii Zielona Góra i Stilonu Gorzów rozegrali dobry mecz. Nie brakowało walki i zaangażowania z obu stron
Michał Sucharek: Dużo walki, zaangażowanie – widać, że to był mecz derbowy

– Sprawiedliwy remis – ocenił Michał Sucharek, trener Lechii. – I gospodarze, i goście stworzyli naprawdę fajne widowisko. Dużo walki, zaangażowanie – widać, że to był mecz derbowy. Chłopcy z Lechii i ze Stilonu bardzo chcieli, skończyło się piłkarskim 0:0, ale to nie był nudny mecz, jak pokazuje wynik.

– W drugiej połowie Stilon wyglądał troszkę lepiej od nas, ale tak naprawdę klarownej sytuacji za bardzo nie mieli. Mieli dobrą fazę przejściową z obrony do ataku i z tego mieli szansę na gola, ale Lechia też miała swoje sytuacje – dodał trener Sucharek. – Detale zdecydowały o tym, że mecz zakończył się wynikiem 0:0. Było gdzieś niedokładne dogranie piłki, złe przyjęcie, ale nad tym trzeba pracować, to jest piłka juniorska. I głowy do góry, bo chłopcy zagrali naprawdę fajne spotkanie.

Fotorelacja z meczu Lechia Zielona Góra – Stilon Gorzów

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content