Sportowcy z wielkimi sercami! Piłkarze zbierali pieniądze na dzieci z Ukrainy

Drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
Turniej rozegrano na orliku w zielonogórskiej Raculi.
Kochają piłkę nożna, a więc postanowili pomóc właśnie w ten sposób. W Raculi zorganizowano turniej charytatywny na rzecz poszkodowanych przez wojnę. Pieniądze zebrane podczas amatorskich zawodów powędrowały do Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze, który przyjął dzieci z Ukrainy. Na boisku spotkali się piłkarscy amatorzy z różnych branż. Pojawiła się nawet drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Wynik był rzeczą drugorzędną, aby nie powiedzieć, że zupełnie poboczną. W sumie na boisku spotkało się kilkanaście drużyn. Od każdej z nich zebrano 400 zł wpisowego. Dodatkowo podczas zawodów przeprowadzono licytacje różnych przedmiotów. Pozwoliło to zebrać w sumie ponad 10 tysięcy złotych. Pieniądze pomogą zabezpieczyć potrzeby ukraińskich dzieci, które obecnie znajdują się z w Zespole Edukacyjnym nr 4 w Zielonej Górze.

Amatorscy miłośnicy piłki nożnej rywalizowali w dwóch grupach. Przeważało radosne, ofensywne podejście do gry, a więc nie brakowało bramek. W ciągu krótkich, 15-minutowych pojedynków czasem padało blisko 10 bramek. Ostatecznie zawody wygrała drużyna Drzonkowianki. W finale pokonała zespół Petring.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content