Anna Chinalska: – Pandemia może wrócić. Czy jesteśmy na to przygotowani? (WIDEO)

Problemy i wyzwania lubuskiej służby zdrowia, a także założenia lubuskiej strategii ochrony zdrowia zdominowały kongres, który odbywał się w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze.
Z przewodniczącą sejmikowej komisji zdrowia, rodziny i spraw społecznych rozmawiamy o wnioskach z Lubuskiego Kongresu Zdrowia. Czy uczymy się na doświadczeniach związanych z pandemią? Co z tej nauki wypływa? Co z finansowaniem służby zdrowia?

Przewodnicząca Anna Chinalska odniosła się do przedstawionych podczas kongresu statystyk. Z nich wynika, że w ciągu najbliższych lat będziemy się zmagać z po pandemicznymi konsekwencjami – Chodzi o chorych zaniedbanych z powodu utrudnionego dostępu do profilaktyki. Wiemy też, że medycy ze szpitali są w pewien sposób okaleczeni po walce z wirusem, bo śmierci pacjentów, na która nie mieli wpływu. Z takich problemów będziemy wychodzili latami, ale nie możemy o tym zapomnieć. Trzeba na tej kanwie planować rozwiązania na przyszłość i samorząd to robi. Chodzi m.in. o przygotowanie do walki z koronawirusem szpitala w Torzymiu – mówiła gość LCI Anna Chinalska.

Radna i szefowa sejmikowej koalicji pochwaliła samorządy województw, które włączają się w partnerskie zakupy do lecznic w trudnych czasach. Zaapelowała do podobnej współpracy w najbliższych latach, bo na unijne środki jeszcze trochę poczekamy.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content