Zastal Zielona Góra po raz drugi przegrywa ze Śląskiem Wrocław. W sobotę decydujące starcie

Mężczyzna z piłką
Jarosław Zyskowski był najskuteczniejszym koszykarzem Zastalu Zielona Góra. Zdobył 19 punktów (7/11 za dwa)
Zastal Zielona Góra w środę (27 kwietnia) uległ na wyjeździe Śląskowi Wrocław 80:87 w meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Koszykówki. W pierwszej połowie kosmicznie zagrał Travis Trice, w czwartej kwarcie popis dał Aleksander Dziewa. W serii do trzech zwycięstw jest 2:2. Decydujący pojedynek już w sobotę (30 kwietnia) w hali CRS.

Śląsk Wrocław – Enea Zastal BC Zielona Góra 87:80 (25:26, 23:20, 19:22, 20:12)

Śląsk: T. Trice 33 (7/9 za trzy, 7 asyst), Kanter 16 (7 zbiórek), Kolenda 10 (2×3), Karolak 8, Meiers 0 oraz Dziewa 15 (1×3, 5/7 z gry, 6 zbiórek), Ramljak 3 (7 zbiórek), Justice 2, Tomczak 0, D. Trice 0.

Enea Zastal BC: Zyskowski 19 (1×3, 7/11 za dwa), Nenadić 18 (2×3, 6/8 za dwa), Apić 12 (6/9 za dwa, 9 zbiórek), Marble 9 (2×3, 5 asyst), Brembly 4 oraz Żołnierewicz 9, Drame 4 (5 zbiórek)Mazurczak 3 (5 fauli), Sulima 2.

Travis Trice rzuca 28 punktów do przerwy!

Pierwszą kwartę minimalnie wygrał Zastal, choć przez długi czas wcale się na to nie zanosiło. Dlaczego? Ano dlatego, że rewelacyjnie prezentował się Travis Trice. Gdy po 6 minutach i 38 sekundach siadał na ławce, by nieco odpocząć, na koncie miał 12 punktów, a Śląsk prowadził 22:15. Wicemistrzowie Polski świetnie jednak wykorzystali nieobecność lidera rywali i straty odrobili z nawiązką.

W drugiej kwarcie Zastal popisał się serią 8:0 i odskoczył na 44:36. Stało się tak po trójce Nemanji Nenadicia, akcji 2+1 Przemysława Żołnierewicza i dwójce Dragana Apicia. Ale Śląsk miał niesamowitego Trice’a, który w tej części gry dołożył 16 punktów i do przerwy było 48:46.

W statystykach na półmetku odnotujmy przede wszystkim genialną zdobycz Trice’a – 28 punktów (3/4 za dwa, 7/8 za trzy). Goście z Zielonej Góry mieli fatalną skuteczność rzutów za trzy: 2/11 – 18 proc. (gospodarze: 8/14 – 57 proc.), przegrywali walkę na tablicach 16:18, ale lepiej dzielili się piłką (9:6 w asystach), zaliczyli mniej strat (3:5) i więcej przechwytów (4:1).

Aleksander Dziewa – 15 punktów i 5 zbiórek w ataku w czwartej kwarcie!

W trzeciej kwarcie Zastal, po trójce Nenadicia, prowadził 64:58, ale szybko roztrwonił przewagę. Na szczęście, po rzucie zza łuku Devyna Marble’a, przed decydującą partią miał minimalną zaliczkę 68:67.

Ostatnia odsłona była popisem Aleksandra Dziewy, który pod naszym koszem robił co chciał – 15 punktów i 5 zbiórek w ataku w czwartej kwarcie. Gdy niespełna 2 minuty przed końcem ten zawodnik trafił za trzy i Śląsk wygrywał 87:76, mogliśmy już zacząć myśleć o piątym pojedynku…

– Wracamy do Zielonej Góry na piąty mecz i walczymy o półfinał – powiedział Jarosław Zyskowski reporterowi Polsatu Sport Extra. Decydujące spotkanie zaplanowane jest na sobotę (30 kwietnia) w hali CRS. Początek o godz. 20.30.

Wyniki ćwierćfinałów Polskiej Ligi Koszykówki
  • Śląsk Wrocław – Enea Zastal BC Zielona Góra 87:80 – stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:2
  • King Szczecin – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:97 – stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:3
  • Twarde Pierniki Toruń – Anwil Włocławek 78:85 – stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:3