Nad Wartą znów się będzie działo wieczorami

W organizację cyklu włączyły się wszystkie miejskie instytucje kultury.
Sprawdziło się w ubiegłym roku, będzie i teraz. W mieście nad Wartą znów odbędzie się cykl wydarzeń pod nazwą „Dobry Wieczór Gorzów”. Od 18 czerwca do 10 września miasto zorganizuje ponad 120 różnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.
Od szlaku do szlaku


Na pięciu scenach zaprezentuje się ponad 600 artystów. Tegoroczny cykl „Dobry wieczór Gorzów” rozpocznie Nocny Szlak Kulturalny, a zakończy Nocny Szlak Kulinarny. – To będzie bardzo kulturalne lato w mieście. Ponownie przygotowaliśmy dla mieszkańców bardzo bogatą i atrakcyjną ofertę kulturalną. To ponad 600 artystów i ponad 120 wydarzeń kulturalnych, które będą odbywały się w całym mieście. Wśród artystów pojawią się zarówno ci znani polskiej i światowej publiczności, ale przede wszystkim zadbaliśmy o to, by na scenie pojawili się gorzowscy muzycy, aktorzy, wokaliści – podkreślił podczas konferencji prasowej prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Koncerty na Starym Rynku, zarówno w soboty i niedziele. Start zawsze o tej samej porze. Godzina 19.00

Zaspokoić różne gusta

Przez 13 letnich weekendów w Gorzowie odbędzie się ponad 120 koncertów. Najwięcej, 42, na Starym Rynku, gdzie wystąpią m.in. Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, LemON, Bitamina, Wojciech Waglewski & Kasai, Sorry Boys, Nocna Zmiana Bluesa i inni.

27 koncertów zaplanowano w Wartowni. Po raz drugi teren nad Wart ą, przy ul. Wał Okrężny, będzie przestrzenią dla muzyki klubowej i alternatywnej. Wśród zaproszonych przez współorganizatora wydarzenia artystów są m.in.: Mark Knight, Westbam, Tom Novy, Richard Durand, DJ Hell, Baasch i Słoń. Za organizację Wartowni odpowiada Paweł Kopala.

Podczas 19 wydarzeń artystycznych w amfiteatrze MCK wystąpi Adam Bałdych ze swoim Qurtetem i w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej, Stanisław Soyka, Spięty, Dagadana i inni.

Wyjątkowa będzie w tym roku Scena Letnia gorzowskiego teatru. Festiwal teatrów ogródkowych odbędzie się bowiem po raz 20. Na scenie zaprezentują się m.in. Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Tomasz Stockinger, Ewa Kuklińska i Krzysztof Daukszewicz. W sumie zaplanowano 15 przedstawień.

W Filharmonii Gorzowskiej przygotowano osiem Pikników Chopinowskich. Muzyki klasycznej w niecodziennym repertuarze będzie można posłuchać od 10 lipca, w każdą niedzielę, do końca wakacji. Zaprezentują się bardzo młodzi artyści w recitalach muzyki fortepianowej. Ponadto muzycy Filharmonii Gorzowskiej uzupełnią ofertę głównej sceny na Starym Rynku. Podczas sześciu koncertów zaprezentują się składy kameralne orkiestry FG. Zagrają przeboje muzyki filmowej, musicalowej, operowej i operetkowej.

Na scenie na Starym Rynku pojawią się również zespoły, które przyjadą na zaproszenie szefa Jazz Clubu pod Filarami Bogusława Dziekańskiego. Wśród gwiazd będą: Leszek Ciechoński i Jose Torres, Filary Jazz Big Band w towarzystwie gorzowskich aktorów, z nowym projektem Wassowski i Przybora.

Ponadto, na Starym Rynku pojawią się trzy plenerowe wystawy tematyczne, a za ich przygotowanie będzie odpowiadał Miejski Ośrodek Sztuki.

Do organizacji wydarzeń w ramach tegorocznej edycji „Dobry wieczór Gorzów” włączyli się szefowie największych instytucji kultury: Miejskiego Centrum Kultury, CEA Filharmonii Gorzowskiej, Jazz Clubu pod Filarami, Teatru im. Juliusza Osterwy, Miejskiego Ośrodka Sztuki i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ten ostatni odpowiedzialny jest za sprawną organizację sceny, m.in. na Starym Rynku.

Aktualne informacje na temat wszystkich wydarzeń tegorocznej edycji znajdują się na dedykowanej stronie internetowej oraz na fanpage’u na Facebooku.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content