Urząd Marszałkowski uspokaja ws. obwodnicy Gorzowa

Zachodnia obwodnica Gorzowa już teraz znacznie odkorkowuje miasto.
Inwestycja jest wpisana do Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030, a to oznacza że będzie ona miała swoje odzwierciedlenie w Programie Transportu Województwa – podkreśla zarząd województwa ustami rzecznika prasowego. To daje zielone światło do ubiegania się o środki zewnętrzne na ten cel – uspokaja rzecznik.

Plany i strategie

Podczas sesji Rady Miasta Gorzowa Wlkp. 27 kwietnia radni przyjęli jednogłośnie stanowisko w którym wyrażają zaniepokojenie tym, że budowa północnej obwodnicy Gorzowa nie została wpisana do Regionalnego Programu Rozwoju Transportu Województwa Lubuskiego. Jak tłumaczył na łamach gorzowskich mediów rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Paweł Kozłowski – Zadanie inwestycyjne pod nazwą budowa północnej obwodnicy miasta Gorzowa Wlkp. nie może być ujęte w priorytetach programu, ponieważ dokument odnosi się do inwestycji na drogach wojewódzkich. Tym samym do inwestycji, które będą wskazywane do realizacji z zaangażowaniem ze środków budżetu województwa lubuskiego. Jest to przyczyna formalna. Zarząd województwa lubuskiego doskonale rozumie potrzebę realizacji obwodnicy. Dlatego została zapisana w Strategii Rozwoju Województwa 2030 – mówi rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Paweł Kozłowski.

Emocji nie zabrakło

Podczas obrad nie zabrakło emocjonalnych wystąpień. Radny Sebastian Pieńkowski zarzucił klubowi Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gorzowa Wlkp. że nie wpłynęła na sejmik w tej kwestii na rzecz północy województwa. Radosław Wróblewski podkreślił, że prace nad programem są jeszcze w toku. – Trzeba rozmawiać, brać udział w konsultacjach, reagować. To przyniesie efekt – mówi radny R. Wróblewski. O jak najszybsze wpisanie tej inwestycji do dokumentów strategicznych i decydujących o przyszłym dofinansowaniu ze źródeł zewnętrznych zaapelował klub radnych Gorzów Plus.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content