Centrum winiarstwa w Zaborze. Tutaj przeniosła się muzyczna część winiarskiego festiwalu

Na terenie LCW stanęła imponująca scena, rozpoczęły się próby. Powoli zapełniał się teren pod sceną. Goście Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic próbowali też lubuskiego trunku.

– Nie mogę już doczekać się występów, czekam przede wszystkim na koncerty Krzysztofa Zalewskiego i Kaśki Sochackiej – ciszy się Natalia Wójcik. – Przecież najpierw widziałam ich w piątek w telewizji, na Fryderykach, a teraz są u nas… Niesamowite.

Na terenie Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze odbywa się się Europejska Majówka na Winnicy. W ramach tej atrakcji przewidziano animacje dla dzieci, a dla dorosłych – prezentacje winiarskie. Przy LCW pojawią się również food trucki. Majówka na Winnicy trwa od 30 kwietnia do 1 maja, rozpoczyna się o godzinie 15:00.

– Przyjechaliśmy tutaj z Głogowa – mówi Joanna Ryszer. – Świetne miejsce. Te winnice… Trudno uwierzyć, że to Polska. Wina pyszne, ale moim zdaniem zbyt drogie. Mam nadzieję, że im więcej będzie winnic i trunków to i ceny staną się bardziej ludzkie.

Po majówce warto zostać w Zaborze dłużej. Od 18:00 trwają koncerty. Dziś występuje Andrzej Smolik i Kev Fox oraz Krzysztof Zalewski, a jutro – Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 Rano i Kaśka Sochacka. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content