Nie przegap, to dziś! Ostatni dzień składania PIT-ów

Kualkulator na górze monet
Fot. pixabay.com
Wszystkim zapominalskim oraz osobom, które do tej pory nie miały do tego głowy przypominamy, że 2 maja to ostatni dzień na złożenie zeznania PIT za 2021 r. Do wyboru jest forma papierowa oraz systemy „Twój e-PIT” i „e-Deklaracje”. Jak podaje Ministerstwo Finansów Polacy chętnie wybierają przede wszystkim rozliczenia elektronicznie. Do tej pory e-PIT złożyło już ok. 6 mln osób.

Zaakceptuj PIT, zanim zrobią to za Ciebie

Dzisiejsza data istotna jest przede wszystkim dla osób, które mają zamiar korzystać z różnego typu odliczeń. Jeśli nie dodacie ich do swojej deklaracji, urzędnicy automatycznie zaakceptują zeznania PIT-37 i PIT-38 w aktualnej formie. Dane w nich zawarte zobaczycie po zalogowaniu się do systemu e-Urząd Skarbowy. Nawet jeśli nie planujecie korzystać z żadnych ulg i tak warto zajrzeć do PIT-a, aby wybrać organizację pozarządową, jaką otrzyma Wasz 1% podatku. W innym przypadku automatycznie zostanie wskazana organizacja z ubiegłorocznego rozliczenia.

E-PIT złożysz w kilka minut

Po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego (poprzez stronę podatki.gov.pl) sprawdzicie zeznania PIT-37, PIT-38, PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Jak można przeczytać na rządowych stronach, internetowe rozliczenie PIT to szansa na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Po elektronicznej procedurze pieniądze powinny pojawić się na koncie do 45 dni. W przypadku papierowego rozliczenia termin zwrotu wynosi do 3 miesięcy.

Warto wiedzieć również, że od 3 do 8 maja z uwagi na automatyczną akceptację zeznań, usługa Twój e-PIT nie będzie dostępna. Taką informację znajdziecie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Nie zdziwcie się więc, gdy w tym czasie nie będziecie mogli skorzystać z systemu.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content