Lipiec, sierpień i wrzesień będą stały pod znakiem muzyki kameralnej. Przyjadą gwiazdy

Piotr Buszewski. Fot. Stanisław Lorenc
Jak co roku wre praca nad organizacją kolejnych Spotkań Kameralnych w Drezdenku i w Międzyrzeczu. W bieżącym roku do Drezdenka organizatorzy zaprosili wybitnego śpiewaka, Jarosława Bręka. Wraz z nim wystąpi znakomita sopranistka, Iwona Socha.

O ile Bręk znany jest z racji pełnionej tutaj funkcji dyrektora artystycznego, o tyle niewiele wiemy o sopranistce, a szkoda. Oczywiście więcej dowiemy się z folderów, które jak co roku będą informowały o programie i artystach. W bieżącym roku organizatorzy przypomną genialnych śpiewaków, którzy urodzili się 100 lat temu: Andrzeja Hiolskiego i Bernarda Ładysza. W Międzyrzeczu natomiast Jana Kiepurę, wielkiego tenora urodzonego 120 lat temu.

Każdy, kto organizuje festiwal i chce ściągnąć znakomite nazwiska wie, że nie jest to łatwe. Przede wszystkim artysta musi mieć czas, gdyż najlepsi bardzo często mają terminy zajęte. Dlatego z niektórymi rozmawiano nawet dwa lata wcześniej. Oprócz laureatów prestiżowych konkursów wokalnych pojawia się co najmniej jedna gwiazda.

Aleksandra Olczyk. Fot. Stanisław Lorenc

Koncert z udziałem Jarosława Bręka i Iwony Sochy będzie nietypowy, gdyż w repertuarze lekkim, łatwym i przyjemnym artysta nie występuje. Zrobi tym razem wyjątek. Inny koncert poświęcimy legendzie „Solidarności” ks. Józefowi Tischnerowi, a utwory do myśli wielkiego Polaka przygotuje Celina Kotz i zespół muzyków grających w Sinfonii Varsovii. Pozostałe koncerty dopięte zostaną do końca maja.

Festiwal, organizowany ponad ćwierć wieku ma swój wyjątkowy walor mierzony wartością artystyczną gości, którzy są solistami największych teatrów operowych świata, bądź laureatami prestiżowych konkursów. Patronat medialny, jak co roku sprawuje „Gazeta Drezdenecka”, „Gazeta Wyborcza” i Radio „Zachód”. Tymczasem jeszcze trwa zbiórka środków na oba festiwale.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content