Babimost: Polatamy więcej i w różnych kierunkach

Skrzydło samolotu. W tle chmury.
Fot. www.pixabay.com
Oficjalnych potwierdzeń jeszcze brak, ale w najbliższym czasie fani podróżowania samolotem powinni mieć spore powody do zadowolenia. Do rozszerzenia oferty szykuje się lotnisko w Babimoście. Już teraz zresztą można polecieć z portu z Lubuskiego do Turcji z biurem podróży Coral Travel.

Koronawirus odcisnął swoje piętno na podróżowaniu. Obostrzenia szczególnie mocno uderzyły w branżę lotniczą. W wielu przypadkach przepisy w zasadzie „uziemiły” samoloty. Tym bardziej cieszą ostatnie dane napływające z lubuskiego portu lotniczego. Jak informuje lotnisko w Babimoście liczba pasażerów w kwietniu tego roku była aż o 26 procent większa niż w rekordowym 2019 r., czyli tym jeszcze przed nadejściem pandemii COVID-19.

Urząd marszałkowski usilnie pracuje nad tym, aby wyniki były jeszcze lepsze. Chodzi o zwiększenie liczby kierunków, w jaki mogą podróżować Lubuszanie. Już teraz do oferty wróciły wycieczki do Turcji. Polecicie do niej razem z biurem podróży Coral Travel. To zresztą jedno z hitowych połączeń ostatnich lat, ale nie ma się, co dziwić, bo każdego roku riwierę turecką odwiedza kilkaset tysięcy Polaków.

Dobrych informacji może być w najbliższym czasie więcej. Aktualnie trwa procedura przetargowa na kolejne kierunki. W okresie wakacyjnym planowane jest uruchomienie połączeń do Gdańska (dwie rotacje w tygodniu), Rijeki w Chorwacji i Burgas w Bułgarii. Trwają ponadto rozmowy dotyczące zapewnienia w bieżącym roku kolejnych połączeń w okresie jesienno-zimowym.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content