Kto nie był nocą w Muzeum, ten ma na to okazję. Przed nami Noc Muzeów (WIDEO)

Plakat Indyjskiej Nocy w muzeum
Noc Muzeów w Zielonej Górze startuje o godz. 17:00, a w Gorzowie Wlkp. o godz. 18:00 Fot. www.mzl.zgora.pl
Na co dzień próżno pukać wieczorową porą do drzwi muzeów, ale tej jednej nocy wszystko się zmienia. Już 14 maja placówki w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. zapraszają na Noc Muzeów. Przeżyjcie udział w przygodzie w stylu Bolywood lub poczujcie się jak uczestnicy ekskluzywnych, dubajskich pokazów mody.
Przygoda w hinduskim stylu – Muzeum Ziemi Lubuskiej

Indyjska Noc w Muzeum to propozycja, jaka czeka na Was w Zielonej Górze. Tego wieczoru nie tylko przeniesiecie się do Azji wizualnie, ale także kulinarnie. Muzealnicy przygotowali degustację potraw kuchni indyjskiej – tych najbardziej znanych i lubianych. Przekonacie się, jak aromatyczne są smaki Indii oraz jak kolorowe bywają dania z tej części świata.

Nie samym jedzeniem żyje człowiek, dlatego MZL na wielogodzinną imprezę przygotował znacznie więcej atrakcji. W programie znalazły się np. pokazy tańca hinduskiego w wykonaniu Indian Dance Group Mohini, czy też koncert duetu „Lucyan & Rena”. W trakcie występu usłyszycie utwory indyjskie na sitarze, mantry i kompozycje oparte na motywach orientalnych. Imprezę zwieńczy film prosto z Bolywood.

Impreza startuje o 17:00 i potrwa do 23:00. Pełen program znajdziecie [TUTAJ].

Zobacz ubrania, które podbiły Dubaj – Muzeum Lubuskie

Swoje nie mniej ciekawe propozycje na Noc Muzeów przygotowali muzealnicy z Gorzowa Wielkopolskiego. Muzeum Lubuskie zaprasza od godz. 18:00. W tym przypadku zabawa także potrwa do godz. 23:00. Co ciekawe impreza będzie się toczyła w trzech lokalizacjach: Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35, Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3 oraz Muzeum Grodu Santok przy ul. Wodnej 2a.

– W każdej z naszej filii będzie można doświadczyć wielu wrażeń i emocji. W tym roku wyjątkowi goście zdecydowali się zaprezentować w naszych przestrzeniach swój dorobek artystyczny lub chociaż jego część – zaprasza na wydarzenie Ewa Pawlak, Dyrektorka Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp.

Wydarzenie otworzy wystawa ubiorów unikatowych autorstwa Natalii Ślizowskiej „Welcome, Dubai! Greetings from Lubuskie!”. – Kolekcja zawiera 50 projektów a wystawa będzie na 2 kondygnacjach. Elementy będą również w ogrodzie co jest zgodne z inspiracją kolekcji przyrodą: grzyby, kwiaty, owady – mówi projektantka Natalia Ślizowska.

Gorzowianie zobaczą również pokazy filmów i spotkają się z ciekawymi osobistościami. – Mamy dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, przygotowaliśmy kącik malucha. Poza tym proponujemy konkurs „Nocny Tropiciel Muzealny” z nagrodami. Będzie skierowany do wszystkich uczestników – dodaje Hanna Kotas, pracownik Muzeum Lubuskiego.

Pełen program imprezy znajdziecie [TUTAJ].

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content