Falubaz Zielona Góra wygrywa ważny mecz z Wilkami w Krośnie. Wygrywa walkowerem…

Tor żużlowy
Wilki Krosno - Falubaz Zielona Góra 0:40 (walkower) Fot. Cellfast Wilki Krosno/Facebook
Niedzielny mecz Wilki Krosno – Falubaz Zielona Góra miał być hitem żużlowej I ligi. Niestety, okazał się kitem. Sędzia zarządził walkower 40:0 na korzyść gości, stwierdzając, że gospodarze przygotowali nieregulaminowy tor.

Z jednej strony Andrzej Lebiediew, Tobiasz Musielak i Vaclav Milik. Z drugiej Krzysztof Buczkowski, Max Fricke i zastępstwo zawodnika za Piotra Protasiewicza. Ba, Fricke jako świeżo upieczony zwycięzca turnieju Grand Prix w Warszawie! Ale kto miał apetyt na wielki żużel i wyśmienite ściganie w Krośnie, ten musiał obejść się smakiem.

Na koniec dnia liczy się decyzja sędziego

Mecz drugiego zespołu z trzecim w tabeli I ligi miał się rozpocząć w niedzielę (15 maja) o godz. 19.15. Tymczasem dużo wcześniej ruszyła walka gospodarzy o należyte przygotowanie toru, bo nawierzchnia była nieregulaminowa i nie gwarantowała bezpiecznego ścigania. Z tego powodu sędzia Jerzy Najwer podjął decyzję o opóźnieniu spotkania o godzinę.

Wiadomo, jak wygląda żużlowa rzeczywistość w tego typu sytuacjach. Miejscowi przekonują, że tor jest “miód malina” i nic, tylko grzać silniki. Z kolei przyjezdni kręcą nosem i wbijają śrubokręty w nawierzchnię, dowodząc, że na czymś takim strach jeździć. Każdy ciągnie w swoją stronę – zwłaszcza jeśli mamy mecz na szczycie, rywali aspirujących do awansu.

Ale na koniec dnia najważniejsza jest decyzja sędziego. A Najwer, po konsultacji z jury zawodów, uznał, że tor jest nieregulaminowy i zarządził walkower 40:0 na korzyść Falubazu.

Już w meczu z Polonią były powody do wstydu

Dodajmy, że dwa dni wcześniej (w piątek, 13 maja) Wilki jeździły u siebie z Polonią Bydgoszcz. Przegrały 44:45 i już wtedy nawierzchnia – delikatnie rzecz ujmując – pozostawiała sporo do życzenia. Uwagi do jej stanu mieli i goście, i gospodarze. Aż dziw bierze, że przedstawiciele klubu z Krosna przez dwa dni nie byli w stanie odpowiednio przygotować toru albo – co ważniejsze – w trybie pilnym przełożyć pojedynku z Falubazem.

Szkoda, bo walkower walkowerem, ale ucierpiał na tym przede wszystkim żużel. No i Wilkom grożą drakońskie kary za takie partactwo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content