Imponujący wynik akcji artystów. Ponad 46 tysięcy złotych dla Ukrainy

"Akt" gorzowskiego artysty Michała Bajsarowicza.

“Akt” Michała Bajsarowicza 80 x 120 wygląda imponująco i był do zdobycia w licytacji, która odbyła się minionej soboty w Filharmonii Gorzowskiej. Artyści z Gorzowa Wlkp. oraz okolicznych miejscowości postanowili włączyć się w pomoc dla Ukrainy i przekazali swoje prace na charytatywną aukcję malarstwa.

Akcja zgromadziła w murach filharmonii nie tylko znawców sztuki. Zainteresowanie było bardzo duże. Wstęp na aukcję był wolny. Wylicytowano kilkanaście dzieł na kwotę 46 100 zł. Wesprą ogarniętą wojną Ukrainę.

Projekt powstał z inicjatywy Radosława Krawczyka i Ewy Niśkiewicz-Krawczyk, którzy zaktywizowali środowisko artystyczne. Efektem będzie licytacja 15 prac uznanych na rynku sztuki nazwisk: m.in. Michała Bajsarowicza, Wojciecha Plusta, Magdaleny Ćwiertni czy Zofii Bilińskiej.

Dzieła artystów na aukcji.

Wystąpienie jednej z inicjatorek akcji Poseł Krystyny Sibińskiej.

Ceny wywoławcze dzieł sztuki wynosiły od 300 zł do 1 500 zł.

Podczas aukcji wystąpił Fisheclectic – gorzowski zespół, który powstał jako projekt małżeństwa Joanny i Łukasza Kupczyńskich – muzyków, kompozytorów, filologów, którzy nagrali trzy płyty, a ich piosenki słuchane są w 61 krajach świata i mają ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content