Kolejne miejscowości doczekają się bazy sportowej

Tym razem powiat strzelecko-drezdenecki i gorzowski. Wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki podpisał kolejne umowy na inwestycje w ramach Lubuskiej Bazy Sportowej. Tym razem w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich przypieczętowano 7 umów. Będą nowe szatnie, wyremontowane boiska, place zabaw i trybuny.

– Cieszę się, ze jest nadal tak duże zainteresowanie programem dotacji na bazę sportową. Myślę, że młodzi sportowcy doczekają się w końcu porządnego zaplecza z prawdziwego zdarzenia – mówił Ł. Porycki.

Sport to zdrowie!

Do modernizacji budynku szatni Klubu Sportowego „Pionier” w Zwierzynie samorząd dorzuci 92 tysiące złotych. Powstanie nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne, które służyć będzie użytkownikom: boiska sportowego, skateparku i placu zabaw. Modernizacja szatni pozwoli na prowadzenie treningów, szkolenie dzieci i młodzieży, zawody, pokazy, imprezy sportowo- rekreacyjne w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Wymiana ogrodzenia na stadionie miejskim w Strzelcach Krajeńskich przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa użytkowników stadionu a możliwa będzie dzięki dotacji 60 tysięcy złotych. W miejscu obecnego ogrodzenia planuje się montaż lekkiego panelowego ogrodzenia, które zapewni bezpieczeństwo dla trenujących na nim osób i poprawi estetykę samego obiektu.

Stare Kurowo też doczeka się modernizacji zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku: w tym 7 pomieszczeń dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Remont będzie możliwy dzięki dofinansowaniu 100 tysięcy złotych. Obiekt ma duże znaczenie zarówno dla lokalnych pasjonatów sportu, zorganizowanych klubów sportowych jak i Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie, która organizuje na nim zajęcia z wychowania fizycznego.

Zabawa ze Stefanią w tle

W Gminie Santok zaplanowano 2 inwestycje: modernizację placu zabaw przy muzeum w Santoku: dotacja to około 70 tysięcy złotych oraz budowę skateparku. Dzięki wsparciu w kwocie 100 tysięcy złotych w parku wiejskim Janczewie zaplanowano powstanie wielofunkcyjnego skateparku z którego korzystać będą mogli wszyscy miłośnicy jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach czy rowerach BMX.

Nowy plac zabaw będzie miał formę edukacyjną, gdzie mieszkańcy miasta Santok jak i turyści będą mogli rozwijać swoje zainteresowania historyczne w zakresie badań archeologicznych i prehistorii. Plac będzie bowiem wyposażony w elementy prehistorycznego nosorożca „Stefania” oraz elementy małej architektury – ławki drewniane ze skrzyniami wyposażonymi w narzędzia do prowadzenia wykopalisk – co pozwoli na aranżację badań archeologicznych jakie miały miejsce na grodzisku w Santoku – w Grodzie Santok. Na placu znajdzie się również szkielet nosorożca, odkryty podczas prac drogowych w Gorzowie Wielkopolskim.

-To nowe miejsca rekreacji, które konsekwentnie w gminie budujemy dla młodych. Bez wsparcia zewnętrznego ciężko byłoby finansować z własnego budżetu te drobne, ale dla ludzi ważne inwestycje. Tym bardziej, że będą miały wymiar promocyjny- mówił Paweł Pisarek, wójt Santoka.

Zakup i montaż wiat stadionowych dla zawodników, trybuny mobilnej na około 51 miejsc, elementów ogrodzenia, dwóch piłkochwytów, wyposażenia sportowego oraz poprawa jakości nawierzchni płyty boiska w istniejącym boisku do piłki nożnej w Chwalęcicach w gminie Kłodawa będzie możliwe dzięki samorządowemu wsparciu ponad 50 tysięcy złotych.

Modernizacja oświetlenia w budynku Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej oraz na boisku sportowym w Drezdenku to kolejne 100 tysięcy, które dorzuci samorząd w celu promocji zdrowia.

S.Sinkowska, K.Kozińska, zdjęcia Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content