W Dniu Matki o kobietach i … Grażynce

Fot. LCI
Gorzów kontynuuje tradycję konferencji kobiet. Od lat w mieście nad Wartą organizowała je śp. Grażyna Wojciechowska. Wieloletnią radną upamiętniono 26 maja podczas XVII Konferencji Kobiet. Była to kontynuacja jej cyklu szesnastu konferencji. Urząd Miasta zawsze pomagał w ich przygotowaniu, a w tym roku był głównym organizatorem. Hasło tegorocznej konferencji to „Siła i empatia”

-Była specyficzna, głośna, wymagająca. Nikt jak ona nie walczył o sprawy kobiet w mieście, matek. Była skuteczna i wierzymy, że jest teraz z nami – mówiła prowadząca konferencje kobiet przez wiele lat Sylwia Beech. Wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Małgorzata Domagała podkreśliła, że Gorzów musiał kontynuować dzieło rozpoczęte przez Śp. radną Wojciechowską. – Z pewnością tego chciałaby Grażynka, kontynuacji. Teraz naszej pomocy potrzebują obywatelki Ukrainy, dlatego w Dniu Matki prezentujemy niezwykle emocjonalną wystawę dzieci, które chroniły się przed bombami w metrze w Charkowie – mówiła M.Domagała.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbietę Annę Polak podczas wydarzenia reprezentowała Magdalena Balak – Hryniewicz. Na konferencji obecna była także radna Anna Chinalska i dyrektor RCAK Izabela Kumor-Pilarczyk. Panele dyskusyjne były przeplatane programem artystycznym przygotowanym m.in. przez aktorów gorzowskiego teatru i lokalnych artystów. Dodatkowo przygotowano warsztaty tematyczne, które będą okazja do wymiany doświadczeń dla uczestniczek wydarzenia.

XVII Konferencja kobiet w Gorzowie Wlkp.

Tegorocznej konferencji będzie towarzyszyła wyjątkowa wystawa „Co ja widzę”. To zbiór prac plastycznych dzieci ze Szkoły Artystycznej z Charkowa. Dzieci swoje prace malowały w charkowskim metrze, często pod obstrzałem. Ich efekt jest wyjątkową dokumentacją wojny w Ukrainie. Obecna podczas konferencji prasowej kurator wystawy Marta Heyets podkreślała cel wystawy, jakim jest pomoc w kontynuowaniu działania szkoły w Charkowie. Prace plastyczne będzie można bowiem kupić w czasie Konferencji Kobiet i wesprzeć w ten sposób szkołę. Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na jej konto. Do nabycia były również koszulki i torby płócienne z kopią dziecięcych prac.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content