Prof. Dariusz Rosati: Gospodarka stanęła w obliczu poważnego kryzysu (WIDEO)

Dariusz Rosati podczas spotkania Lubuskiej Federacji Przedsiębiorców Polskich
Szybki wzrost inflacji, niezrozumiała i szkodliwa polityka pieniężna, zapaść w inwestycjach, brak pracowników na rynku pracy – to według ekonomisty i Posła Koalicji Obywatelskiej największe bolączki polskiego biznesu. Jak na to nałożyć jeszcze rosnące wydatki rządowe i nadal hojną politykę rozdawnictwa publicznych pieniędzy poprzez różnego rodzaju świadczenia, to mamy niezły “dołek” w polskiej gospodarce – mówił w rozmowie na polu golfowym Zawarcie w Gorzowie Wlkp. Profesor Dariusz Rosati.
Rząd się gubi?

Jak zaznaczył polityk polska polityka jest niespójna i pełna szybkich decyzji. Często nie przemyślanych. – Najpierw wprowadzany bez prawidłowych konsultacji Polski Ład, który wywrócił polski system podatkowy. Potem obniżki podatków i ciągłe zmiany w tymże systemie. Polski przedsiębiorca nie wie, czego się spodziewać za kilka miesięcy. Do tego ciągle trwa walka z Unią Europejską o pieniądze. Te środki są tak potrzebne gospodarce w obliczu licznych zagrożeń, że byłoby skrajną nieodpowiedzialnością, aby rząd się nie dogadał z Komisją Europejską i nie ustąpił w tych ważnych kilku sprawach – mówił Dariusz Rosati. Prace nad ustawą likwidującą Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego uznał za czysto propagandowy ruch. – To jest po prostu propagandowa mistyfikacja, która ma sprawić wrażenie, że rząd coś robi, a potem dać możliwość zwalenia wszystkiego na Unię Europejską, że nic z tego nie wyszło. Nie wolno nam znów dać się oszukać. Izba Dyscyplinarna powinna być zlikwidowana, a nie zastąpiona nową izbą pod inną nazwą. Sędziowie powinni być przywróceni do orzekania – twierdzi poseł Rosati.

Silny może więcej

Poseł Dariusz Rosati skomentował także powstanie kolejnej organizacji wspierającej przedsiębiorców, czyli Lubuskiej Federacji Przedsiębiorców Polskich, która powstała w Gorzowie Wlkp. – Dobrze, że kolejne tego typu organy powstają na poziomie lokalnym, zwłaszcza w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, bo ten głos przedsiębiorców musi być słyszalny. Gdyby słuchano ekonomistów uniknęlibyśmy inflacji, gdyby słuchano przedstawicieli firm, nie byłoby takiego chaosu w systemie podatkowym – mówi D. Rosati. Życzył powodzenia nowej organizacji i zaznaczył także, że nie mogą one działać w rozproszeniu i konkurencji.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z prof. Dariuszem Rosatim:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content