Z lotniska w Babimoście można odlecieć. Dokąd? Jest z czego wybierać! (WIDEO)

Samolot na płycie lotniska w Babimoście
Poznań? Wrocław? Berlin? Nie, coraz więcej Lubuszan korzysta z możliwości lotniska w Babimoście!

Już 14 czerwca ruszają z lubuskiego lotniska wakacyjne loty do Turcji. Ubiegłoroczny sukces czarterowego połączenia organizowanego przez biuro podróży Coral Travel z Portu Lotniczego w Babimoście pokazał, że Lubuszanie chętnie korzystają z transportu lotniczego, by wyjechać na wakacje. W nadchodzącym sezonie połączenia do Turcji będą realizowane dwa razy w tygodniu. W najbliższym czasie pojawić mają się również loty do Bułgarii, Chorwacji czy Gdańska.

-Z wielką radością odnotowujemy w ostatnim czasie bardzo pozytywne trendy i zmiany dotyczące lotniska w Babimoście. Wzrosty liczby pasażerów chętnie korzystających ze stałych połączeń do Warszawy są kilkudziesięcioprocentowe. Mając na uwadze nawet najlepszy okres sprzed pandemii, z 2019 roku. Bardzo się z tego cieszymy, bo widać, że Lubuszanie chcą korzystać z naszego lotniska – mówi członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Lotnisko rośnie w siłę i poszerza swoją ofertę

Tegoroczny maj był rekordowym miesiącem dla Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost, bo z lotów skorzystało 2707 podróżujących, co stanowi  40 proc. wzrost w porównaniu z kwietniem. Już od stycznia zresztą widoczny jest wyraźny trend wzrostowy liczby obsłużonych pasażerów, a wartym podkreślania jest fakt, że tylko w maju tego roku obsłużono więcej pasażerów niż w całym pierwszym kwartale 2021 roku.

-Opierając się na tych bardzo dobrych wskaźnikach robimy wszystko, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę lotów z Babimostu, stąd pojawiają się kolejne loty wakacyjne, podobnie jak w poprzednim roku, kiedy wielkim sukcesem zakończyła się propozycja lotów do Turcji. Teraz wprowadzamy podobną możliwość wakacyjnego wyjazdu do Turcji i za kilka dni te loty ruszą, dwa razy w tygodniu – podkreśla Jabłoński.

W okresie styczeń-maj 2022 r. z możliwości lubuskiego lotniska skorzystało ponad 9 tysięcy pasażerów – najwięcej porównując ten sam czasookres w ostatnich trzech latach. Dla przykładu w stosunku do roku 2019 (7,7 tys.) – zanotowano lepszy wynik o 17%. Dlatego też, jak wskazuje Marcin Jabłoński, cały czas prowadzone są rozmowy, by ofertę lotów poszerzać o kolejne destynacje.

-Będzie możliwość skorzystania z lotów do Bułgarii, Chorwacji, mam nadzieję, że także do Gdańska. Pracujemy, by tych możliwości wylotów i atrakcyjnych kierunków było więcej i mam nadzieję, że będziemy, co jakiś czas, zaskakiwać dobrymi informacjami – takie plany na bliższą i  dalszą przyszłość przedstawia członek zarządu województwa lubuskiego.

Przez Warszawę szybko i sprawnie…do Europy

Lubuskie lotnisko staje się bardzo dobrą alternatywą dla turystów z zachodniej Polski, mimo innych okolicznych lotnisk, jak Wrocław, Poznań czy Berlin. Możliwość wylotu z pobliskiego portu lotniczego otwiera dodatkowe rozwiązania, m.in. logistyczne, mając na uwadze korzystne położenia lotniska – dogodny dojazd do autostrady A-2 i trasy szybkiego ruchu S-3 oraz magistrali kolejowej Wschód-Zachód.

Mariusz Stokłosa, z-ca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL, zwraca dodatkowo uwagę, iż niewielu Lubuszan zdaje sobie sprawę, że podróżowanie z naszego lotniska, to nie tylko połączenia bezpośrednie. Siatka połączeń do Warszawy jest tak skonstruowana, by móc swobodnie się przesiąść i podróżować dalej po Europie, a to wszystko w optymalnym wymiarze czasowym.

-Chcemy proponować loty przesiadkowe, czyli tzw. via Warszawa. Przez Warszawę do różnych ciekawych miejsc w Europie, do europejskich stolic. Wylatując z Babimostu o godzinie 8:35 w każdym innym miejscu Europy będziemy mniej więcej o godzinie 12-13. Jest to kolejna propozycja, którą warto wziąć pod uwagę przy wakacyjnych planach – wskazuje Stokłosa.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content