Fundusze Europejskie dodają skrzydeł w biznesie. Skorzystaj z usług Inkubatora Przedsiębiorczości (WIDEO)

Już teraz Gorzowski Ośrodek Technologiczny realizuje kilka projektów naukowo - badawczych z myślą o rozwoju przedsiębiorstw.
Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak rozpocząć? A może wiesz, jak go rozpocząć, ale brakuje Ci funduszy? Chcesz w końcu wystartować ze swoim wymarzonym start-upem? Szukasz miejsc do dalszego rozwoju firmy? Nie przegap tej okazji. Gorzowski Ośrodek Technologiczny ruszył z Inkubatorem Przedsiębiorczości Think Thank.

Projekt jest skierowany do mieszkańców Gorzowa Wlkp. – Dzięki środkom europejskim chcemy pomóc tym, którzy startują z własnym biznesem albo boją się tego startu, bo brakuje im wiedzy i pieniędzy. Tymczasem mają dobry pomysł na działalność gospodarczą. Oferujemy miejsce w nowym biurowcu na gorzowskim Zawarciu, który jest remontowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. We wrześniu przenosimy cały ośrodek technologiczny do nowej siedziby. Inkubator to nie tylko biuro, to pomoc w dokumentacji, doradztwo zawodowe i preferencyjne warunki na start działalności gospodarczej – mówi Justyna Kmietowicz, prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

Na początek pomysł

Wszystkie informacje o naborze i formularze są dostępne na stronie www.gotechnology.pl.
Kampania #PostawNaSiebie to efekt współpracy lokalnego biznesu, ludzi nauki i samorządowców. To projekt, którego celem jest stworzyć społeczność przedsiębiorców, startupowców i osób chcących rozwijać własny biznes. To otwarcie nowego rozdziału miasta ukierunkowanego na start, rozwój i prowadzenie własnego biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. #UEpomaga #UEwspiera #UEdlaPL. – Wielu z nas to kiedyś przeżywało. Mieliśmy dość pracy na etacie, czuliśmy się niedocenieni przez szefa, a z tyłu głowy cały czas mieliśmy ten jeden własny pomysł na biznes. Pomysł, którego baliśmy się zrealizować. Powodów było wiele – brak funduszy, biura, strach przed podjęciem ryzyka, brak wsparcia organizacyjnego. Teraz dajemy możliwości – mówi jeden z doradców zawodowych.

-Chcemy się otworzyć między innymi na studentów Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Współpracujemy z uczelnią w projektach naukowo – badawczych. To jest ze sobą wszystko silnie powiązane. Chcemy dać studentom preferencyjne warunku do tego, by otwierali własne firmy. Liczymy również, że wykorzystamy efekty badań prowadzonych przez uczelnie i prowadzimy na rynek usługi i produkty innowacyjne – mówi Justyna Kmietowicz, prezes GOT.

Dotacje na biznes i innowacje

Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w mijającej perspektywie finansowej kierowaliśmy właśnie między innymi na inkubację biznesu. To projekty inwestycyjne, jak tworzenie odpowiedniej bazy, ale i miękkie w postaci doradztwa biznesowego, personalnego. Liczymy na młodych – mówi Marek Kamiński, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa lubuskiego.

-Liczę, że będzie to ważne wsparcie dla lokalnego biznesu i że ośrodek przyczyni się do powstawania start – upów. Wsparcie nowych firm i innowacyjna gospodarka będą także premiowane w nowej pespektywie finansowej – mówi członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Projekt to wynik wsparcia udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubskiego w ramach Działania 1.2 Rozwój Przedsiębiorczości Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Celem strategicznym planowanego przedsięwzięcia jest stworzenie przez Gorzowski Ośrodek Technologiczny prorozwojowych warunków dla inkubacji przedsiębiorstw z sektora MŚP w Gorzowie. Elementem projektu jest również wdrożenie międzynarodowych standardów świadczenia.
Wartość projektu to blisko 13,4 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniosło blisko 9 mln złotych.

Umowę w tej sprawie w październiku 2020 roku podpisali Marcin Jabłoński, wicemarszałek województwa lubuskiego oraz Justyna Kmietowicz, prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

Podpisanie umowy, październik 2020 roku.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content