Warta Gorzów przegrywa i… zostaje w III lidze!

Dwaj mężczyźni przybijają piątkę na boisku
Karol Gardzielewicz (z lewej, przybija piątkę Brajanowi Burzyńskiemu) dołączył do Warty Gorzów w przerwie zimowej. W rundzie wiosennej strzelił 6 bramek
Warta Gorzów utrzymała się w piłkarskiej III lidze. Co prawda w środę na własnym boisku przegrała ze Ślęzą Wrocław, ale Piast Żmigród tylko zremisował u siebie z Zagłębiem II Lubin i to on spadł do IV ligi.

Przed ostatnią kolejką spotkań III ligi Warta Gorzów miała 36 punktów i znajdowała się tuż nad strefą spadkową. Ale mogła jeszcze zostać zdegradowana do IV ligi, bo miała tylko punkt przewagi nad Piastem Żmigród. W środę (15 czerwca) Warta grała u siebie ze Ślęzą Wrocław (wiceliderem, bez szans na awans), a Piast podejmował Zagłębie II Lubin (lidera, z pewnym awansem).

Co musiałoby się stać, żeby zespół z Gorzowa spadł do IV ligi? Warta nie mogłaby wygrać ze Ślęzą, a jednocześnie Piast musiałby pokonać Zagłębie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ). I na to zanosiło się przez około 45 minut (wliczając w to przerwę w meczu), bo od 31 do 61 minuty w Żmigrodzie było 1:0. Koniec końców Warta uległa Ślęzie 1:2, a Piast zremisował z Zagłębiem 2:2.

Wcześniej utrzymanie w III lidze zapewniły sobie pozostałe lubuskie drużyny: Lechia Zielona Góra i Carina Gubin.