Święto Województwa Lubuskiego 2022. Byliśmy razem w Słubicach! (VIDEO)

Święto Województwa Lubuskiego. Fot. lubuskie.pl
Upał nie przestraszył mieszkańców Słubic i Lubuszan, którzy w piątek, 24 czerwca 2022 r. już po południu ciągnęli na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tutaj czekały na nich dmuchańce, stoiska zmalowaniem twarzy i bańkami, gry zręcznościowe, ale też stoisko Województwa Lubuskiego i Starostwa Powiatowego w Słubicach.

– Chcemy budować naszą tożsamość, integrować Lubuskie, bo Lubuskie to jest nasza marka! – mówiła do zgromadzonych na stadionie marszałek Elżbieta Anna Polak.

Scenę najpierw wzięły we władanie młode talenty wokalne i taneczne. Następnie na estradę weszli gospodarze Święta Województwa Lubuskiego.

Żeby budować naszą tożsamość

– Bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj tutaj razem, bo tutaj jest Lubuskie! – powitała słubiczan i wszystkich gości Święta Województwa Lubuskiego marszałek Elżbieta Anna Polak. – Chcemy z wami porozmawiać, ale przede wszystkim chcemy świętować! – na te słowa odpowiedziały brawa.

– Dzisiaj jest Święto Województwa Lubskiego w Słubicach, a będzie jeszcze w Żarach, Pszczewie, Kożuchowie, Dąbiu. Chcemy być wśród mieszkańców! Chcemy, żeby były to święta radosne i przede wszystkim dla was – po to, żeby budować naszą tożsamość, żeby integrować Lubuskie, bo Lubuskie to jest nasza marka!

Powiat słubicki rośnie

– Dzisiaj Święto Województwa Lubuskiego zbiegło się z otwarciem nowoczesnego SOR-u w naszym mieście. Od dzisiaj nasz szpital jest jeszcze większy i jeszcze nowocześniejszy – powiedział starosta słubicki Leszek Bajon. – Chciałem zasygnalizować, że nasz powiat rośnie.

Przy okazji chciałbym pozdrowić też wszystkich naszych przyjaciół z Ukrainy. Mam nadzieję, że tutaj między nami są. Że się integrują i ten czas trudny dla nich spędzają w naszym towarzystwie.

Jesteśmy  w Unii Europejskiej i niech tak zostanie

– Od samego rana przy okazji Święta Województwa Lubuskiego staramy się przypominać, że jesteśmy w Unii Europejskiej – podkreślił członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. – Przekazujemy dużo informacji dotyczących integracji Polski z całą rodziną państw zachodnich. Pokazujemy materiały, prowadziliśmy piknik, ugotowaliśmy 800 porcji leczo, żeby poczęstować mieszkańców. Aby razem z państwem cieszyć się tym wszystkim, co wiąże się z tym nieprawdopodobnym rozwojem Polski w ramach członkostwa w Unii Europejskiej. I żeby to się nigdy nie zmieniło!

Następnie swoje przeboje wykonała Lanberry. Później wystąpił Andrzej Piaseczny. Na deser zaplanowano występ zespołu Komodo.

Tego lata scenę Święta Województwa Lubuskiego 2022 rozstawimy w pięciu miejscowościach naszego regionu. Kolejne przystanki Święta (gwiazdy, które tam wystąpią – ujawnimy wkrótce…) na naszej letniej trasie to: Pszczew – 22 lipca, Żary – 5 sierpnia, Dąbie – 13 sierpnia, Kożuchów – 2 września.

Na wydarzenia w ramach Święta Województwa Lubuskiego zapraszamy również naszych gości z Ukrainy. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie będzie kolejną okazją do integracji i gestów solidarności wobec uchodźców wojennych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content