Święto Województwa Lubuskiego. Na początek tańczą Słubice. Dzień pełen atrakcji…

Teatr Kulinarny przyrządził na wielkiej patelni smakowite leczo... Lubuskie.pl
W tym roku Święto Województwa Lubuskiego nie odbędzie się w jednej konkretnej miejscowości, ale rusza w teren. Będzie w nim mogło wziąć udział znacznie większe grono Lubuszan. A warto, nie tylko ze względu na gwiazdy… Imprezie będzie towarzyszył tradycyjny Piknik Europejski.

Zapowiada się arcyciekawy cykl imprez, a na pierwszy ogień, dziś, poszły Słubice. W programie m.in. występy Andrzeja Piasecznego, Lanberry, Komodo. Organizatorami przedsięwzięcia, które odbędzie się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jest zarząd województwa lubuskiego i starosta słubicki. Święto wpisuje się w letnią trasę koncertową RMF FM. Wstęp wolny.

Grupa Komodo. Fot. Materiały prasowe
Święto całego regionu

– Dotychczas Święto Województwa Lubuskiego odbywało się w jednym miejscu, z reguły była to któraś ze stolic regionu – mówi Janusz Rewers, dyrektor Departamentu Promocji i Strategii Marki urzędu marszałkowskiego. – To rodziło spory. Teraz zależy nam, aby było to święto całego regionu, aby stało się bardziej dostępne również pod względem komunikacyjnym.
Gwiazdy słubickiego koncertu nie trzeba przedstawiać, to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych twarzy i głosów polskiej estrady. Lanberry to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. W 2015 roku zadebiutowała singlem „Podpalimy świat”, z którym dotarła do 19. miejsca na AirPlay – Top, liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Z kolei Komodo podbijają dyskoteki na świecie za sprawą „(I Just) Died In Your Arms”, odmienionej wersji przeboju Cutting Crew z 1986 roku. Zespół tworzy trzech polskich didżejów.

Lanberry. Fot. Paulina Potocka
Impreza “objazdowa”

W programie także lokalne gwiazdy, konkursy wiedzy o regionie, zabawy dla dzieci. Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.
Kolejne odsłony wojewódzkiego święta odbędą się w Pszczewie (22 lipca), Żarach (5 sierpnia), Dąbiu (13 sierpnia) i Kożuchowie (2 września).

Świetna zabawa i… leczo

Na placu przed Collegium Polonicum, w godzinach 11.30 – 16.00 odbywa się Piknik Funduszy Europejskich. W programie liczne atrakcje dla dzieci i rodzin:: strefa zabaw i animacji dla dzieci (Giga Jenga, Puzzle XXL, i inne); strefa promocji zdrowia i ekologicznego trybu życia; bike bar (wykręć sobie koktajl!); strefa relaksu; fotobudkę.

Dodatkowo Teatr Kulinarny przyrządził na wielkiej patelni smakowite leczo…

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content