W ten weekend wielki finał Międzynarodowego Festiwalu Folkloru

W roli gospodarza występuje Lubuski Zespół Pieśni i Tańca. Fot. Paweł Wańczko
Festiwalowe prezentacje „wędrowały” po całym regionie. Dwa ostatnie i najmocniejsze akordy będą rozbrzmiewały w zielonogórskich Drzonkowie i Ochli. Ta międzynarodowa impreza odbywa się w Winnym Grodzie od 1964 roku.

W sobotę warto wybrać się do drzonkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W hali tenisowej o godz. 18.00 rozpocznie się trzygodzinny koncert galowy, którego głównym wydarzeniem będzie uroczyste przyznanie nagród. Gościem specjalnym będzie Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” oraz Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa. Z kolei w niedzielę zespoły i goście wybiorą się do Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli, gdzie wezmą udział w barwnym korowodzie. Będzie kolorowo, ale i smacznie, bowiem w ramach festynu “Dobre, smaczne bo Lubuskie” będzie można poznać specjały różnych kuchni z krajów, z których pochodzą uczestnicy festiwalu.

Program imprezy

W tegorocznej imprezie udział bierze 12 zespołów i ponad 600 uczestników. Międzynarodowy Festiwal Folkloru organizowany jest w Winnym Grodzie od 1964 i jak chcą fachowcy to jedna z najstarszych tego prezentacji imprez w Polsce. W tym roku prezentują się tancerze, śpiewacy i muzycy z Bułgarii, Ukrainy, Niemiec, Meksyku, Kamerunu oraz oczywiście z Polski. Nasz kraj reprezentują m.in. Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Dziecięcy Regionalny Zespół “Mały Haśnik”, Zespól Ludowy “Sonina”, Zespół Folklorystyczny Szamotuły i Zespół Tańca Ludowego “Mali Gorzowiacy”.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content