Zabłyśnij na muzycznej scenie. Odkryją młode talenty

Wojewódzki Przegląd Młodych Zespołów - plakat
Fot. lubuskie.pl
W Cafe Noir odbędzie się Wojewódzki Przegląd Młodych Zespołów. To szansa, aby z garażowego muzykowania wypłynąć na szersze wody. Trzeba się jednak pośpieszyć, bo termin zgłoszeń mija dzisiaj (30 czerwca).

Na razie Fundacja na Rzecz Kultury FEDORA – to ona odpowiada za konkurs – czeka na ostatnie zgłoszenia. Spośród wszystkich nadesłanych propozycji wybierze 8 zespołów, które 22 lipca zagrają w Cafe Noir w Zielonej Górze. Na scenie zmierzą się grupy liczące od 2 do 6 osób. Aby dołączyć do tego grona trzeba przesłać maila na adres cafenoirzg@gmail.com lub fanpage’u klubokawiarni. Wiadomość powinna zawierać zdjęcie i opis zespołu, a w jej tytule należy wpisać „Zgłoszenie na WPMZ”.

Przegląd jest częścią Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych (LOIM), które zainicjował urząd marszałkowski. Samorząd województwa co roku dorzuca nieco pieniędzy na różne projekty na terenie całego województwa. Kolejnym tego przykładem jest pomysł „Młody Obywatel FM”, realizowany na północy regionu. W ramach projektu Stowarzyszenie NOVUM z Gorzowa Wlkp. poszukuje młodych Lubuszan, którzy chcieliby tworzyć radio internetowe. Stacja będzie publikować podcasty dotyczące spraw ważnych dla młodzieży.

W projekcie może wziąć udział 30 mieszkańców województwa do 35. roku życia. Zajmą się nie tylko nagrywaniem podcastów, ale również wywiadami, reportażami i tworzeniem scenariuszy programów. Audycje mają dotyczyć kultury, sportu i spraw społecznych. Emisja programów w internecie rozpocznie się w sierpniu 2022 roku.

Aby dołączyć do redakcji, należy wypełnić formularz na stronie stowarzyszenia. Można go dostarczyć również osobiście, umawiając się pod numerem 669 847 078. Nabór młodych dziennikarzy potrwa do końca lipca.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content