Dodatkowe pociągi na lato. Z Lubuskiego w góry, nad morze i jezioro

Pociag wjeżdża na stację
Kolejowym newsem ostatnich tygodni w województwie lubuskim jest reaktywacja połączenia Zielona Góra – Guben. Pociąg wrócił na tory po 20 latach przerwy. Dobrych informacji jest jednak więcej. Latem Polregio przygotowało specjalne propozycje dla osób podróżujących nad jeziora, morze oraz w góry. Sprawdź wakacyjne opcje!
Świeradów Zdrój, Świnoujście, Łagów

W ramach połączeń turystycznych Polregio uruchomiło m.in. dwie pary pociągów weekendowych na trasie Zielona Góra – Jelenia Góra. Ciekawie rysuje się także opcja wyjazdu w góry do popularnego wśród turystów Świeradowa Zdroju. Jeśli zamiast pieszych wędrówek wolicie powdychać nieco jodu, polecamy zwrócić uwagę na pociąg do Świnoujścia.  Wystartuje z Zielonej Góry, ale został skomunikowany z Gorzowem.

Polregio przygotowało poza tym propozycje o bardziej regionalnym charakterze. Z rodziną lub znajomymi wybierzecie się nad lubuskie jeziora. To połączenia kolejowe, które cieszyły się dużą popularnością w ostatnich latach. Pojedziecie chociażby do lubuskiej perły turystycznej, czyli Łagowa. Na liście ciekawych kierunków znajduje się ponadto Pszczew ze swoimi urokliwymi jeziorami.

Poczuj przygodę, odkrywając Lubuskie pociągami

Od 4 czerwca trwa piąta edycja akcji „Poczuj przygodę, odkrywając Lubuskie pociągami Polregio”. To jednodniowe wycieczki z atrakcjami po całym regionie. Za nami już podróże do Guben czy Łagowa. Na miejscu na uczestników wypraw czekał przewodnik, który oprowadził oraz opowiedział o najciekawszych miejscach tych miejscowości. Nie zabrakło czasu na odpoczynek przy smacznym jedzeniu.

Na regionalnych podróżników czeka jeszcze kilka wycieczek. W najbliższej podróży z Polregio możecie wziąć udział 16 lipca. Kierunek? Park Mużakowski! Poza tym zaplanowano wyprawy do Pszczewa (23 lipca, 27 sierpnia), na Święto Ceramiki w Bolesławcu (20 sierpnia), do Nietoperka (17 września) i na Jarmark Świąteczny do Goerlitz (17 grudnia).

Lubuska kolej ma plany

W czerwcu, po 20 latach przerwy, na tory powrócił pociąg Zielona Góra – Guben. Jak podkreślali samorządowcy, coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się bardzo mało prawdopodobne, stało się faktem. – To duża radość. Takich chwil nie ma wiele. Dzięki współpracy wielu podmiotów udało nam się rozwiązać problem, który wydawał się nierozwiązywalny – mówił Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Nie zabrakło zapewnień, że Lubuskie ma w planach kolejne transportowe kroki. Urząd marszałkowski poinformował nas o pracach nad transgranicznymi połączeniami. Chodzi o zwiększenie liczby pociągów na liniach: Gorzów – Berlin, Zielona Góra – Frankfurt czy Żagań – Forst. Trwają również starania o dodatkowe kursy z Lubska do Zielonej Góry i Żagania. Tutaj jednak wiele zależy od modernizacji linii nr 275 w ramach programu Kolej+. Plany zakładają ponadto wznowienie kursów na liniach Rzepin – Sulęcin – Międzyrzecz oraz Żagań – Głogów. Tutaj dla odmiany kluczowym elementem pozostają remonty, jakie na liniach mają zapewnić PKP Polskie Linie Kolejowe.

Urzędnicy przypomnieli, że 10-letnia umowa z Polregio zakłada zwiększenie rocznej liczby kilometrów przejechanych przez pociągi z 3,7 mln w 2021 roku do 7 mln w 2030.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content