Burgas i Gdańsk już w ofercie LOT. Polecimy z Babimostu! (WIDEO)

Ludzie wchodzą do samolotu
Fot. Łukasz Wawer
Bułgarska riwiera i nadmorski Gdańsk – sprawdź nowe połączenia, jakie pojawiły się w ofercie lotniska w Babimoście. Pierwsze wystartują 13 lipca, a drugie jeszcze w tym tygodniu w niedzielę (10 lipca). To kolejne kierunki po Chorwacji i Turcji, które urząd marszałkowski proponuje Lubuszanom na wakacje.

Standardową ofertą lubuskiego lotniska są loty do Warszawy. Kolejnym krajowym punktem na mapie Polski będzie  przez okres wakacji Gdańsk. Do miasta, gdzie narodziła się Solidarność, polecicie w czwartek i w niedzielę. Jeśli dobrze zaplanujecie podróż, lot będzie kosztował niespełna 200 zł. Wylot w czwartek zaplanowano na godzinę 18:20, w niedzielę samolot wzbije się w powietrze o godz. 19:50. Z oferty skorzystacie do 2 października.

A może do Bułgarii

Wakacyjnym hitem ma szansę stać się także Burgas, do którego lot w dwie strony może kosztować ok. 250 zł. To jedno z najbardziej znanych miejsc na słonecznej, bułgarskiej riwierze. Teraz, aby wybrać się nad Morze Czarne wystarczy dotrzeć do Babimostu i zdążyć na samolot, który startuje w środy o godz. 15:35. Na miejscu możecie spędzić tydzień i w następną środę wrócić do domu, meldując się na lotnisku o godz. 20:00. Pierwsze loty zaplanowano na 13 lipca, ale czas na podróż macie do 14 września.

– Wierzymy w przyszłość portu w Babimoście. Nasza determinacja przynosi efekty. Na lotnisku pojawia się wielu pasażerów, bilety są chętnie kupowane. Teraz pojawiły się nowe propozycje. Mam nadzieję, że wielu Lubuszan z przyjemnością odwiedzi te miejsca. Warto tam polecieć – zachęca Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Turcja i Chorwacja – Lubuszanie już latają

Od blisko miesiąca z lotniska w Babimoście wylatują samoloty do Turcji. Lubuszanie na riwierę turecką podróżują wspólnie z Coral Travel. Taką okazję biuro zapewnia do września. Poza tym wśród regularnych połączeń znajdują się loty do Rijeki. Do Chorwacji polecicie w niedzielę, na ten sam dzień zaplanowano również powrotne samoloty.

– Wszyscy pasażerowie, którzy wybierają się do Turcji na mniej niż 90 dni, są zwolnieni z obowiązku paszportowo-wizowego. Mogą posługiwać się dowodem osobistym. Przypominam również, że na lotnisko w Babimoście nie trzeba wybierać się swoim transportem. Wystarczy skorzystać z transportu dedykowanego pasażerom na trasie Zielona Góra – lotnisko Babimost – tłumaczy Mariusz Stokłosa, z-ca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji urzędu marszałkowskiego.

W przyszłości Lubuszanie mogą mieć kolejne powody do zadowolenia, ponieważ samorząd województwa ma dalsze pomysły związane z portem w Babimości. – Mamy plany, związane z rozwinięciem „skrzydeł lotniska”. Chcemy systematycznie powiększać możliwości jeśli chodzi o liczbę odprawianych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – przekonuje Marcin Jabłoński.

Pełną ofertę lotów znajdziecie na stronie: www.lot.com. Informacji możecie szukać równie na portalu lotniska w Babimoście: www.airport.lubuskie.pl.  

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content