Stal Gorzów odrabia zaległości i wskakuje na pozycję wicelidera

Trzy osoby na motocyklach i mężczyzna z kamerą
Czas na I wyścig meczu Stal Gorzów - GKM Grudziądz. Do wyjazdu z parku maszyn szykują się: Szymon Woźniak (kask czerwony), Martin Vaculik (niebieski) i Frederik Jakobsen (biały) Fot. Stal Gorzów/Facebook
Stal Gorzów w piątek na własnym torze pewnie pokonała GKM Grudziądz w zaległym meczu żużlowej ekstraligi. Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik i Anders Thomsen przywieźli dwucyfrówki. Sporo do myślenia ma natomiast Patrick Hansen.

Moje Bermudy Stal Gorzów – Zooleszcz GKM Grudziądz 54:36

Moje Bermudy Stal: Woźniak 9 (1, 3, 1, 3, 1), Thomsen 12+1 (3, 2*, 3, 1, 3), Vaculik 11 (3, 2, 3, 3, -), Hansen 0 (0, 0, -, -), Zmarzlik 14 (3, 3, 2, 3, 3), Hurysz 1 (0, 1, 0), Paluch 4 (3, 1, 0), Jasiński 3+1 (w, 2*, 1).

Zooleszcz GKM: Kasprzak 9 (0, 2, 2, 1, 2, 2), Rafalski 0 (-, -, -, -, -), Jakobsen 8 (2, 2, 1, 3, 0, 0), Pawlicki 9 (2, 3, 1, 1, w, 2), Tarasienko zz, Pludra 4+2 (1*, u, 2, 1*, 0), Łobodziński 2 (2, 0, -), Krakowiak 4+1 (1*, 0, 0, 1, 2).

Duet Krzysztof Orzeł – Piotr Paluch za Stanisława Chomskiego

Piątkowy (8 lipca) pojedynek udało się rozegrać dopiero po tygodniu, bo pierwsze podejście storpedowała potężna ulewa w Gorzowie. Faworytem niezmiennie była Stal, choć w parku maszyn zabrakło trenera Stanisława Chomskiego, który tego dnia miał ślub córki. Jego miejsce zajął duet Krzysztof OrzełPiotr Paluch.

Gospodarze prowadzili od pierwszego do ostatniego wyścigu. Po pierwszej serii startów mieli 4 punkty przewagi, ale to także efekt upadku Kacpra Pludry w IV biegu. Miejscowi mieli szczęście również w V gonitwie, gdy będącemu na drugiej pozycji Norbertowi Krakowiakowi zdefektował motocykl. Później jednak wszystko szło już zgodnie z planem i nikt nie może zarzucić Stali tego, że jechała na farcie.

Bartosz Zmarzlik źle policzył okrążenia, ale i tak wygrał wyścig!

W XI wyścigu zespół z Gorzowa zapewnił sobie bonus za lepszy bilans w dwumeczu, natomiast w XIII – zwycięstwo w piątkowym spotkaniu. Do rzadko spotykanej sytuacji na żużlowych torach doszło z kolei w XIII biegu. Prowadzący z dużą przewagą Bartosz Zmarzlik zakończył trzecie okrążenie, jadąc na jednym kole i na łuku zamknął gaz. Okazało się, że pomylił się w rachunkach i myślał, że właśnie minął linię mety. Dopiero kiedy zobaczył pędzącego Krzysztofa Kasprzaka, ponownie odkręcił manetkę, szybko wyprzedził rywala i zgarnął trzy punkty.

Tym razem żaden z zawodników Stali nie przywiózł kompletu punktów, bo Martin Vaculik przegrał z Przemysławem Pawlickim, Zmarzlik z Frederikiem Jakobsenem, a Anders Thomsen z Kasprzakiem. Sporo do myślenia ma natomiast Patrick Hansen, który zaliczył dwie “śliwki” i więcej nie pojawił się na torze. Z dobrej strony pokazał się za to Wiktor Jasiński, który zastąpił Duńczyka i do rywalizacji przystąpił dopiero w X gonitwie. Owszem, w pierwszym swoim starcie przewrócił się i został wykluczony, ale drugim dopadł Kasprzaka i przywiózł 5:1, a w trzecim obronił się przed atakami Jakobsena.

Bieg po biegu

I: Vaculik, Jakobsen, Woźniak, Kasprzak 4:2 (4:2)

II: Paluch, Łobodziński, Pludra, Hurysz 3:3 (7:5)

III: Zmarzlik, Jakobsen, Krakowiak, Hansen 3:3 (10:8)

IV: Thomsen, Pawlicki, Hurysz, Pludra (u) 4:2 (14:10)

V: Pawlicki, Vaculik, Jakobsen, Hansen 2:4 (16:14)

VI: Zmarzlik, Kasprzak, Paluch, Krakowiak 4:2 (20:16)

VII: Woźniak, Thomsen, Pawlicki, Łobodziński 5:1 (25:17)

VIII: Jakobsen, Zmarzlik, Pawlicki, Hurysz 2:4 (27:21)

IX: Thomsen, Kasprzak, Woźniak, Krakowiak 4:2 (31:23)

X: Vaculik, Pludra, Krakowiak, Jasiński (w) 3:3 (34:26)

XI: Woźniak, Jasiński, Kasprzak, Pawlicki (w) 5:1 (39:27)

XII: Vaculik, Krakowiak, Pludra, Paluch 3:3 (42:30)

XIII: Zmarzlik, Kasprzak, Thomsen, Jakobsen 4:2 (46:32)

XIV: Thomsen, Kasprzak, Woźniak, Pludra 4:2 (50:34)

XV: Zmarzlik, Pawlicki, Jasiński, Jakobsen 4:2 (54:36)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content