Miasto testuje linię tramwajową na Piaski. Na torach Helmut i Twist

Zajezdnia na Piaskach. Pierwszy raz od pięciu lat na torach tramwaje.
Po pięciu latach remontu tramwaje znów pojechały linią wzdłuż Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. Na razie testowo. Mieszkańcy na czas remontu skrzyżowań w centrum musieli jeździć przez te lata autobusową linią zastępczą.
Najpierw wielkie sprzątanie

Testy odbyły się 13 lipca. Od rana wykonawca porządkował torowisko przed pierwszym kursem tramwaju.  Z zajezdni tramwajowej przy ul. Kostrzyńskiej na osiedlu Wieprzyce ruszyły: nowy Twist i dziadek gorzowskich torów, 60-letni Helmut. Wielu mieszkańców przystawało na widok kursu i robili sobie zdjęcia. – Bardzo fajnie, że już będą jeździć tramwaje. Tak ciężko na Piaski się teraz dostać i wydostać – mówią mieszkańcy. – Autobus to nie to samo. Nareszcie! – cieszyli się.

Test udany

Tramwaje stawały na nowych peronach, a fachowcy sprawdzali, czy podróżni będą mogli do nich bezpiecznie wchodzić i z nich wychodzić. Drogowcy udrażniali jeszcze tory, ale pierwszy techniczny przejazd się udał.

– Nie mamy po tym pierwszym kursie żadnych uwag. Są nowe elementy wprowadzone na deptaku, np. dodatkowe oświetlenie. Będzie nie tylko widoczniej, ale także ładniej, zwłaszcza wieczorem. Jest bezpiecznie. Jeszcze trochę sprzątania i myślę, że linia ruszy w terminie – mówił Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Tramwaje wrócą na tory od 1 sierpnia.

Remont ulic Chrobrego i Mieszka I to jedna z największych inwestycji w Gorzowie realizowana od pięciu lat.

Zdjęcia: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content