Wakacje z Muzeum Lubuskim (WIDEO)

Półkolonie w muzeum.
Wakacje to dla rodziców czas wymyślania, co zrobić z pociechami w wieku szkolnym. Z ciekawą ofertą wyszło do dzieci Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. Wakacje z muzami to 8 – godzinne tematyczne zajęcia w muzealnych placówkach.
Poznają historię willi


W zespole willowo – ogrodowym przy ulicy Warszawskiej dzieci korzystają z oferty zajęć plastycznych, ceramicznych i nie tylko. Można nawet wcielić się w rolę operatora wyświetlającego filmy. – Poznamy mieszkańców willi Schroedera, będą zajęcia z ceramiki, wyjedziemy do „korsakówki” do Kłodawy, sprawdzimy, jak maluje się profesjonalnie obrazy – mówi Hanna Kotas z Muzeum Lubuskiego . Część grup miała już zajęcia w muzeum. Dzieciaki są zachwycone!


Gród także zaprasza


Dyrektor Ewa Pawlak zachęca także grupy zorganizowane do Muzeum Grodu Santok – filii lubuskiej placówki. – Można zamówić u muzealników zwiedzanie grodziska z przeprawą promową i zobaczyć prawobrzeże Santoka. Są także gry edukacyjne nawiązujące do historii grodu – mówi dyrektor.

Zobacz materiał wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content