Gorzowska książnica organizuje dzieciom wakacje (WIDEO)

Dzieci uczyły się między innymi hawajskiego tańca hula.
Młodzi miłośnicy czytelnictwa mogli poznać np. wszystkie stany USA, zapoznać się z historią Francji. Czytają, malują, bawią się i to wszystko w różnych częściach miasta. Przez całe wakacje wszystkie filie oferują ciekawe zajęcia. Akcja nosi nazwę Wakacje rozmaitości.

Za nami m.in. wakacyjne spotkania ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej pod hasłem „Witaj Ameryko !” . Dzieci poznawały wszystkie stany USA (a jest ich niemało, bo aż 50) i odwiedziły m.in. Hawaje. Robiły kolorowe naszyjniki lei oraz hawajskie spódniczki do tańca Hula.


W lipcu filia nr 4 zorganizowała zajęcia nt. Francji – kraju z którego pochodzi twórca Mikołajka. W formie prezentacji przedstawione zostały znamienne symbole tego państwa. Dzieci mogły skosztować również słynnych francuskich „makaroników”. Część plastyczna zajęć polegała na tworzeniu serduszek z masy solnej, ozdabianych serwetkami.


Przez cały okres wakacji każda z bibliotecznych filii poleca inne przygody z książką, ruchem, plastyką.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content