Zielono mi! Takie cuda powstają tylko w regionie lubuskim! (WIDEO)

Układanie roślin w obrazy to nie lada sztuka.
To ewenement na skalę Polski. W podgorzowskim Bogdańcu działa jedyna w kraju firma realizująca konstrukcje z zastosowaniem roślinności stabilizowanej na taką skalę! Zajrzeliśmy do środka. Zobaczcie sami.

Takie piękne zielone obrazy powstają na zamówienia do krajów na całym świecie. – Właściwie nie ma kontynentu, na który nie eksportujemy – mówi Agnieszka Moskalewicz, reprezentująca firmę Greenmood, która przeniosła produkcję właśnie do lubuskiego.

Pozory mylą

Z pozoru nie wyróżniająca się hala kryje w środku cały zespół ludzi, którzy swoją pracę kojarzą ze sztuką. Nic dziwnego! Z tego mchu, paproci, bluszczu i innych roślin powstają cale ściany do ekspozycji na świecie. – Z tymi roślinami nic nie trzeba robić, wytrzymują na ścianach latami. Rośliny do wykonania tych wielkich konstrukcji pozyskujemy z USA, Belgii, Francji, Niemiec. Gotowe zielone obrazy do zastosowania nawet na całej ścianie eksportujemy na cały świat. Ostatnio realizowaliśmy duży projekt dla Azerbejdżanu – mówi Agnieszka Moskalewicz z firmy Greenmood.

Będzie można zobaczyć na własne oczy

Firma planuje ekspansję na Polskę i chce skorzystać z Funduszy Europejskich na innowacje w kolejnej perspektywie finansowej. Pierwszy taki showroom powstanie w ośrodku kultury w Bogdańcu, który udało się wybudować dzięki dotacji w ramach RPO Lubuskie – 2020. #UEpomaga #UEwspiera #UEdlaPL – To będzie pilotażowy projekt w kraju. Wnętrze pełne roślinności stabilizowanej, którą będzie można dotknąć. Takie żywe obrazy będą także na każdym piętrze ośrodka. Jest to piękna forma ożywienia wnętrza – mówi projektantka Ewelina Folińska.

Zobacz film!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content