Święto Województwa Lubuskiego w Pszczewie. Przeżyjmy to jeszcze raz! (WIDEO)

Zobacz film ze Święta Województwa Lubuskiego w Pszczewie. Tłumy na koncercie Dawida Kwiatkowskiego, pyszne jedzenie, rękodzielnicy i zabytkowy Dom Szewca. – Z naszym świętem dotarliśmy dosłownie pod strzechy – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Prawdziwe szaleństwo przed sceną, która stanęła w piątek, 22 lipca 2022 r. – z okazji Święta Województwa Lubuskiego – na pszczewskim rynku, rozpoczęło się po 20.30. To wtedy wziął ją we władanie Dawid Kwiatkowski z zespołem.

Ale świętowanie rozpoczęło się już wcześniej. Oklaskiwano młode lokalne talenty. Prowadzący wydarzenie aktor kabaretowy i animator Sławomir Słowik Kaczmarek prowadził konkursy z nagrodami, krążąc z mikrofonem wśród przybyłych na rynek. Polskimi i światowymi przebojami rozbujał Pszczew zespół Na Drugą Stronę. Wabiły pysznościami food trucki. A i Dom Szewca z fascynującym muzeum notował więcej zwiedzających niż zwykle. Wśród nich byli tego dnia m.in. lubuska marszałek, gospodarze gminy, radni różnych samorządowych szczebli. A że Lubuskie winem coraz mocniej stoi, goście zwiedzili też, nie szczędząc zachwytów – Folwark Pszczew. – Tu jest Lubuskie! Witajcie w Pszczewie – na Święcie Województwa Lubuskiego! – powiedziała do zgromadzonych na rynku marszałek Elżbieta Anna Polak. – Bardzo dziękuję panu wójtowi Piotrowskiemu za zaproszenie. Staramy się zawsze podczas naszego święta pokazać to, co w województwie lubuskim mamy najpiękniejsze i najlepsze! – Czytamy na lubuskie.pl

Jak mówiła marszałek w wywiadzie dla Lubuskiego Centrum Informacyjnego – Możemy powiedzieć, że poszliśmy pod strzechy. Z wielką przyjemnością odwiedzam nasze lubuskie miejscowości i mieszkańców naszego regionu u nich, bo zawsze to oni przyjeżdżają do mnie do Zielonej Góry lub Gorzowa. To jest już kolejna miejscowość, w której jesteśmy. Tym razem w Pszczewie na zaproszenie wójta Józefa Piotrowskiego. Wcześniej byliśmy w Słubicach. Integrujemy nasz region, budujemy naszą lubuską markę – mówiła Elżbieta Anna Polak.

W wydarzeniu wzięli udział radni województwa lubuskiego: Mirosław Marcinkiewicz, Edward Fedko, Aleksandra Mrozek i Zbigniew Kołodziej.

Zaczynamy! Powiedział z radością zapowiadając trzy dni imprezy wójt Pszczewa Józef Piotrowski, w wywiadzie dla LCI powiedział – Dzisiaj jesteśmy stolicą województwa lubuskiego ze względu na święto. Można powiedzieć, że mamy taki wydłużony Jarmark Magdaleński o jeden dzień. Dzięki uprzejmości pani marszałek Elżbiety Anny Polak mamy dzisiejsze święto z koncertami. Przygotowaliśmy różne atrakcje, występy młodzieży, mamy też coś do zjedzenia, powoli wystawiają się rękodzielnicy. Zaczyna się świętowanie w Pszczewie !

Mirosław Marcinkiewicz, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego. – To dobra decyzja, żeby odwiedzać te mniejsze miejscowości. Nie Zielona Góra, nie Gorzów, tylko w tym roku jedziemy ze Świętem Województwa do mniejszych ośrodków. Dziś ŚWL jest w Pszczewie. Piękna miejscowość. Myślę, że przy tej okazji, radości, pięknej pogodzie, korzystając z atrakcji warto też o Pszczewie powiedzieć. Tu jest przepiękne jezioro, które łączy się z kolejnym, wspaniałe miejsce. To są takie nasze małe lubuskie Mazury. Warto, żeby ci, którzy przyjechali i to zobaczyli trafili tu również w innych okolicznościach, już takich prywatnych, spędzić wolny czas. Korzystajmy z tego, widząc zainteresowanie mieszkańców okolicy myślę, że to był strzał w dziesiątkę. Cieszmy się, mamy z czego, radzimy sobie jako województwo, nawet w trudnych czasach musimy mieć odskocznie i chwilę oddechu i tak traktuję Święto Województwa Lubuskiego-.

Fanki Dawida Kwiatkowskiego czekały na koncert od czwartku. – Jest nie tylko świetnym wokalistą, ale też fantastycznym człowiekiem i przyjacielem. Dzięki jego utworom możemy wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje ! Podkreślały.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content