Mirosław Marcinkiewicz w Regionie Północ: Trzeba oddzielić sprawy merytoryczne od polityki (WIDEO)

Na zdjęciu: wiceprzewodniczący sejmiku lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz. Fot. Łukasz Wawer, LCI
Sprawę domniemanego moobingu w WORD w Gorzowie Wlkp. od kilku tygodni nagłaśniają publiczne media. – Od orzekania winy są odpowiednie instytucje, do których samorząd województwa zgłosił tę sprawę. Burza wokół tego tematu jest polityczna – mówi wiceprzewodniczący lubuskiego sejmiku Mirosław Marcinkiewicz, radny z Gorzowa Wlkp. W programie także relacja ze Święta Województwa Lubuskiego w Pszczewie, inwestycje na drogach wojewódzkich i innowacje w lubuskich firmach.

Święto regionu i małych ojczyzn

Pszczew był stolicą regionu lubuskiego 22 lipca. Święto Województwa Lubuskiego po raz kolejny dotarło do mniejszej miejscowości. – Wszystko po to, by integrować mieszkańców – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zdaniem wiceprzewodniczącego lubuskiego sejmiku, to dobry kierunek, by nie skupiać się w tym świętowaniu tylko na stolicach regionu. – Przy okazji można zobaczyć ile dobrodziejstw kryją w sobie takie małe lubuskie perełki turystyczne. Pszczew to jeziora, piękny rynek, rękodzielnicy i Dom Szewca. Takie imprezy napędzają klientów dla lokalnych przedsiębiorców. Wszystkie pokoje były w ten weekend zajęte – mówił M.Marcinkiewicz.

ŚWL było już w Słubicach, odsłona kolejnych na południu województwa.

Drogie drogi

W magazynie pokażemy także otwarty most w Łupowie, na drodze wojewódzkiej nr 130. Jedna z największych inwestycji realizowanych na drogach wojewódzkich wiązała się z objazdami przez kilka miesięcy. – Sam odbierałem wiele sygnałów od kierowców i mieszkańców tamtych miejscowości, że było to spore utrudnienie i kiedy koniec. Nie było łatwo, bo na rynku brakuje materiałów. Inwestycja była droższa niż zakładaliśmy, ale takie są teraz ceny i sytuacja na rynku. Ponad 200 mln zł przeznaczyliśmy w tym roku na drogi wojewódzkie, ale wiemy, jak duże są potrzeby – przyznaje wiceprzewodniczący lubuskiego sejmiku.

Innowacje szansą na rozwój

Odwiedzamy jedną z podgorzowskich gmin, gdzie działa firma zajmująca się roślinnością stabilizowaną. Jedyna na tak dużą skalę w Polsce. Realizuje zamówienia na cały świat, a my pytamy, czy takie biznesy mają szansę na unijne środki i kiedy. – Czekamy z niecierpliwością na pierwsze konkursy, ale niestety nie z naszej winy ten proces się opóźnia. Nie wiadomo, czy dostaniemy środki z programu odbudowy. Programy regionalne wciąż są negocjowane, bo rząd chce nam nawet zmieniać nazwy programów – mówi o negocjacjach Mirosław Marcinkiewicz. Jedno jest pewne. Innowacyjne firmy z pewnością mają szansę na wparcie – mówi radny.

Wiceprzewodniczący komentuje także zamieszkanie wokół gorzowskiego WORD i wniosek radnych PiS o odwołanie marszałek województwa. – Ten wniosek jest czysto polityczny, my czekamy na wyjaśnienie sprawy. Zależy nam na jak najszybszym rozwiązaniu, bo to bardzo poważna sprawa. Muszą ją merytorycznie rozpatrzyć odpowiednie instytucje – mówi wiceprzewodniczący.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content