Samorządy chcą zbudować ok. 150 km tras rowerowych

Ścieżka rowerowa na dawnym wiadukcie kolejowym
Ścieżka rowerowa na dawnym wiadukcie kolejowym Fot. Piotr Chara
Mamy świetne informacje dla rowerzystów. Lubuskie samorządy sięgnęły po blisko 4 mln zł dofinansowania z urzędu marszałkowskiego. Za te pieniądze stworzą projekty dotyczące ok. 150 km tras dla jednośladów. Na liście są gminy i powiaty z całego regionu.

Marszałkowska dotacja na projekty dróg rowerowych wyniosła dokładnie 3,88 mln zł. Po dofinansowanie sięgnęło 27 samorządów. Jedna z największych dotacji popłynie do Wschowy. Gmina planuje zbudować trasę na odcinku Wschowa – Osowa Sień – granica województwa. Po spore wsparcie sięgnął również Powiat Gorzowski, który chciałby zrealizować odcinek Kłodawa – Lipy. W sumie dofinansowanie dla poszczególnych samorządów wyniosło od niespełna 40 tys. zł do blisko 300 tys. zł.

Jak przekonuje urząd marszałkowski program przyniesie wiele korzyści. Z jednej strony da Lubuszanom szansę na aktywny i co jeszcze ważniejsze bezpieczny wypoczynek. Z drugiej strony turystyka rowerowa stale zyskuje na popularności, a więc im lepsza sieć ścieżek, tym większa szansa na ściągnięcie turystów, którzy przy okazji zakochają się w lubuskich lasach oraz jeziorach. Kiedy możemy liczyć na realizację poszczególnych projektów? To już zależy od konkretnych samorządów, a przede wszystkim ich planów inwestycyjnych.

Poniżej prezentujemy dokładną listę dofinansowanych projektów.

Wykaz dotacji – pierwsza strona
Wykaz dotacji – druga strona
Wykaz dotacji – trzecia strona
Wykaz dotacji – czwarta strona
Wykaz dotacji – piąta strona

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content