Winyl i mikser na statku w Cigacicach – wkrótce ruszą warsztaty didżejskie. Zapisy trwają.

Wywczasy nad Rzeką - warsztaty dj-skie w Cigacicach rozpoczną się 22 sierpnia. Fot.: archiwum organizatorów
Towarzystwo Przyjaciół Sztuki Współczesnej i Grupa F13 zapraszają chętnych na warsztaty dj-skie. Projekt “RE:kreacja – wywczasy”, realizowany w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych, pomoże wtajemniczyć młodzież 18+ i osoby młode do 35 roku życia w zasady miksowania różnych gatunków muzycznych.

To propozycja dla fanów dj-ki, zarówno dla tych, którzy znają już podstawy i dla tych, którzy w tej dziedzinie stawiają pierwsze kroki. – Twórczość, jakakolwiek by nie była, jest terapeutyczna i niezależnie, jak kto myśli o swoich talentach, powinien od  czasu do czasu coś stworzyć dla równowagi wewnętrznej – zachęca do udziału w warsztatach jedna z organizatorek Anna Mazurkiewicz z Grupy F13.

Warsztaty na wodzie i na lądzie

Zajęcia warsztatowe odbędą się w formie 3-dniowych spotkań (po 6h) w dwóch miejscach:

22-23-24 sierpnia w porcie w Cigacicach (we współpracy ze Statkiem Kultury i portem Cigacice)

29-30-31 sierpnia w Zielonej Górze (Fabryczna 13).

Turnus w Cigacicach będzie miał charakter warsztatowego jam session, dlatego organizatorzy zapraszają na to spotkanie osoby, które już miały styczność z miksowaniem muzyki na żywo (ale nie muszą to być profesjonaliści). – Chodzi o to, by na tym etapie podzielić się doświadczeniami, przeżyć wspólną przygodę z tworzeniem i poznać się od strony twórczej – tłumaczą organizatorzy.

Turnus w Zielonej Górze będzie miał charakter warsztatowej sesji muzykoterapeutycznej. Uczestnicy skorzystają z ćwiczeń wyzwalających twórcze postawy, swobodę  i otwartość twórczą, a także pomagające w przełamaniu swoich wewnętrznych barier podczas miksowania. Szkoleniowcy przekażą też podstawową wiedzę na temat samego dj-ingu.

Organizatorzy zapewniają, że na każdym spotkaniu uczestnicy będę mieli do dyspozycji profesjonalne gramofony DJ-skie wraz z mikserem i nagłośnieniem, kontrolery DJ-skie, oprogramowanie komputerowe oraz muzyka w wersji cyfrowej i w formie płyt winylowych.

Jak skorzystać z oferty?

Warsztaty są darmowe, ale liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty RE:kreacja #2 oraz RE:kreacja #3 nie łączą się i są to dwa wydarzenia, na które obowiązują osobne zapisy.

Zgłoszenia uczestnictwa należy wysyłać na adres: mmaf13team@gmail.com

W temacie wiadomości należy zaznaczyć warsztat (RE:kreacja #2 lub RE:kreacja #3).

Praca i pasja jednocześnie

Dj nie jest oficjalnym zawodem. Dj-e to najczęściej samouki (choć są różne szkolenia, można się nawet natknąć za granicą na szkoły dj-ingu), zazwyczaj wymieniają się informacjami między sobą, organizują “jam session”, szukają nowinek technicznych lub bazują na sprawdzonych sprzętach. Hobby bywa też drogie. Bo to nie tylko inwestycja w sprzęt, ale ciągłe poszukiwanie ciekawych płyt winylowych. – Chodzi o to, by sety były niepowtarzalne, bo o powtarzalność dziś nie trudno. Jeśli więc nie boicie się pracy na nocną zmianę i dużych decybeli, to warsztaty są dla was otwarte – zaprasza do udziału w szkoleniach Anna Mazurkiewicz.

 *Projekt współfinansowany z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content