W urzędzie marszałkowskim wręczono powołania na stanowiska dyrektorskie

Wręczenie nominacji dyrektorskich w UMWL
Wręczenie nominacji dyrektorskich w UMWL Fot. Łukasz Wawer
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zaborze poprowadzi Jolanta Lipińska – Lokś, na czele Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej stanie Marzena Szafińska – Chadała, a Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze przewodzić będzie Marzena Pulik – Sowińska. Powołania na stanowiska dyrektorskie wręczono dziś w urzędzie marszałkowskim. Z dyrektorami spotkał się wicemarszałek Łukasz Porycki.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zaborze jest placówką turnusową, przeznaczoną dla maksymalnie 36 dzieci. Opieka jest bezpłatna. Głównym celem pracy MOS-u jest pomoc wychowankom tak, aby umożliwić im funkcjonowanie w środowisku zgodnie z normami społecznymi. Za sprawą wręczonej dziś nominacji na czele placówki stanie Jolanta Lipińska – Lokś, absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania „EDUKACJA” we Wrocławiu. W swojej kilkudziesięcioletniej karierze zawodowej była m.in. wykładowcą akademickim.

Kolejną kadencję na stanowisku szefowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej spędzi Marzena Szafińska – Chadała, która jest z wykształcenia pedagogiem i bibliotekarzem. Za działanie oraz rozwój Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odpowiedzialna będzie za to Marzena Pulik – Sowińska. ODN w Zielonej Górze to akredytowana placówka, której głównym celem jest wspomaganie kadry pedagogicznej oraz pracowników placówek oświatowych w dążeniu do podniesienia jakości ich pracy. Przed przyjęciem stanowiska dyrektorskiego Marzena Pulik Sowińska pracowała w kuratorium oświaty w Gorzowie Wlkp. (Delegatura w Zielonej Górze).

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content