Niesamowity wyczyn Anny Puławskiej. Dwa złote medale w niewiele ponad godzinę!

Kobieta w sportowym stroju
Anna Puławska z AZS AWF Gorzów, trzykrotna mistrzyni Europy 2022 Fot. Anna Puławska/Facebook
Kajakarka Anna Puławska wywalczyła trzy złote medale na mistrzostwach Europy w Monachium. Po dwa z nich reprezentantka AZS AWF Gorzów sięgnęła w odstępie 65 minut! Na podium stanęli także inni przedstawiciele lubuskich klubów.

Mistrzostwa Europy w Monachium zakończyły się w niedzielę (21 sierpnia). Anna Puławska medalowe żniwa rozpoczęła w sobotę, wspólnie z Karoliną Nają wygrywając wyścig K2 na 500 m. Na półmetku nasze panie zajmowały drugą pozycję, z niewielką stratą do Belgijek. Druga część dystansu należała jednak do Polek, które na mecie uzyskały czas 1.41,418, wyprzedzając rywalki o ponad 0,8 s.

Ostatniego dnia mistrzostw Puławska dołożyła jeszcze dwa złote medale. Najpierw w wielkim stylu zwyciężyła w K1 na 500 m – 1.53,881. Najszybciej z całej stawki przepłynęła i pierwsze, i drugie 250 m – 54,828 i 59,053. Nad srebrną medalistką miała ponad sekundę przewagi. Następnie reprezentantka AZS AWF Gorzów zgarnęła złoto w K4 na 500 m – 1.35,251. Polska osada w składzie: Puławska, Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putt wyprzedziła rywalki o niemal 2,5 s.

Wyścig K1 rozpoczął się o 13.21, a K4 – o 14.26, czyli Puławska w niewiele ponad godzinę wywalczyła dwa tytuły mistrzyni Europy!

W Monachium na podium stanęli także inni przedstawiciele lubuskich klubów. Po srebrne medale sięgnęli: Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów) z Tomaszem Barniakiem w C2 na 500 m – 1.45,499 i Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra) w K1 na 200 m – 41,466 (parakajakarstwo, klasa KL3). Brąz zdobył Oleksii Koliadych (Admira Gorzów) w C1 na 200 m – 40,166.